Meyveleri kırağı vurdu

Meyveleri kırağı vurdu
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, gece yağan kırağıdan çiçek açmış olan badem, erik, kayısı ve şeftali ağaçlarının büyük zarar gördüğü belirtildi.Gece sıcaklığın eksi 3 derecelere kadar inmesi sonucu yağan kırağının çiçek açan badem, erik, kayısı ve

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, gece yağan kırağıdan çiçek açmış olan badem, erik, kayısı ve şeftali ağaçlarının büyük zarar gördüğü belirtildi.
Gece sıcaklığın eksi 3 derecelere kadar inmesi sonucu yağan kırağının çiçek açan badem, erik, kayısı ve şeftali ağaçlarına büyük zarar verdiğini söyleyen Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, “Sabah güneşinin yüzünü göstermesiyle birlikte meyvelerin çiçeklerindeki meydana yanma bariz şekilde ortaya çıktı. İlkbaharda meyvelerin çiçek açtığı esnada yağan kırağı meyve ağaçlarında yüzde 100'lere varan oranda ürün kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle çiftçilerimizin kırağıya yağmadan önce çiçek açan meyve ağaçlarına uzmanların önerdiği ilaçları atmalarını, bu konuda İlçe Tarım Müdürlüğünden gerekli bilgileri almalarını öneriyorum“ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com