"Mezarın açılmasını istemedik"

"Mezarın açılmasını istemedik"
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, mezarın açılmasını aile olarak kendilerinin istemediğini açıkladı.
Turgut Özal’ın naaşı otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün yeniden toprağa verilecek. Saat 10.00’da Anıt Mezar’da yapılacak defin törenine Özal’ın eşi Semra Özal, oğlu Ahmet Özal ve kızı Zeynep Özal’ın yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılacak. Defin töreni öncesi Anıt Mezar’a gelen Ahmet Özal basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Özal, küçük bir defin töreni yapacaklarını belirterek, “İşlemler yapıldı. Ben tekrar savcımıza teşekkür ediyorum. Adli Tıp’ta da çalışma yapıyor. İnşallah bu hadise Türkiye’de bir tekrarlanmaz” dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Mezarın açılmasını aile olarak kendilerinin istemediğini dile getiren Özal, “Ama bu adaletin kararıydı, onun için açıldı, Devlet Denetleme Kurulu raporu üzerine savcının verdiği kararla açıldı” diye konuştu.
 
Özal, kendilerine ilk bulgularla ilgili bilgi verilip verilmediği yönündeki bir soru üzerine de, “Yok daha bir şey gelmedi. Onun için daha çok erken. Herhalde biraz zaman alacaktı” şeklinde konuştu. Özal bir soru üzerine de, “Biraz daha bizim kültürümüze, geleneğimize uygun olarak mermer lahit yerine, toprak olması, insanların toprağa su dökebilmesini istiyoruz” dedi.
 
Mezarın açılma işleminden sonra çok daha fazla dokular bulunduğunu aktaran Ahmet Özal, “Çünkü sadece kemik değil, gövdenin kendisi yapı olarak hatta iç organlarla birlikte yani 5 yılda çürümesi gereken şey 20 senede çürümemiş” diye konuştu.
 
Bunun üzerine bir basın mensubu, “O şekilde çıkmadığına dair iddialar var. Neler söyleyeceksiniz?” diye sordu. Özal ise, “Hayır. Benim danışmanım ve avukatım da oradaydı. Adli Tıp Kurumu Başkanı’nın da görüşü var aynen” diye karşılık verdi.
 
Bir soru üzerine, “Teknik olarak yorumlayamam, dini açıdan da yorumlayamam çünkü benim haddimi aşar” diyen Özal, Semra Özal’ın da defin törenine katılacağını dile getirdi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com