Mezarını açtılar

Mezarını açtılar
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bir alışveriş merkezinin otomatik kapısının çarpması sonucu kalçası kırılan ve geçirdiği ameliyatın ardından hayatını kaybeden yaşlı adamın mezarı, otopsi için 26 gün sonra açıldı.

Alışveriş merkezinin otomatik sensörlü kapısının çarpmasıyla yere düşüp kalçası kırılan ve sevk edildiği Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde ameliyatın ardından hayatını kaybeden Mehmet Ali Alagöz’ün (81) mezarı, definden 26 gün sonra açıldı.

Yaşlı adamın cesedi, İstanbul Adlı Tıp Kurumu'na yapılan otopsinin ardından tekrar gömüldü.

Alagöz’ün oğlu Cengiz Alagöz, babasının mezarının savcılık talimatıyla açıldığını söyledi. Bu tür sensörlü kapıların denetlenmesini isteyen Alagöz, "Babam, yaklaşık bir ay önce Yeni Mahalle'de bulunan bir alışveriş merkezine gitti. Otomatik sensörlü kapı bir anda kapanarak babama sağ tarafından çarptı. Sol tarafına düşen babamın kalçası 3 yerinden kırıldı. 112 ambulansı ile Bozüyük Devlet Hastanesi'ne kaldırıldıktan sonra kalçası alçıya alınarak Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada doktorlar tarafından ameliyata alındı. Ameliyata girerken kendindeydi ve bizlerle konuşuyordu. Ameliyatın ardından yoğun bakım servisine alındı. Burada da durumu gayet iyiydi. Aradan yarım saat geçmesinin ardından doktorlar tarafından bize babamın öldüğü söylendi. Raporda, ölüm sebebinin ‘emboli, solunum yetmezliği, kalp yetmezliği ve kalça kırığı’ olduğu yazıyor” dedi.

Babasının hastaneye kaldırıldığında polise verdiği ifadede alışveriş merkezinden şikayetçi olduğunu anlatan Alagöz, “Babam alışveriş merkezinden şikayetçi olduğunu söylemiş ancak Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ndeki yetkililer, babamın adli vaka sonucu buraya geldiğini ve öldüğünü polise bildirmemiş. Ben ölüm belgelerini emniyete götürdüğümde olay anlaşıldı. Cumhuriyet savcısının talimatıyla babamın mezarı 26 gün sonra yeniden açıldı. Babamın İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen naaşı, otopsinin ardından Bozüyük’te yeniden defnedildi. Normalde bu otopsi işleminin Eskişehir’deki hastanede babamın ölümünün ardından yapılması gerekiyormuş. Babamın ölümü bizleri üzdü ancak mezarının 26 gün sonra yeniden açılması acımızı daha da artırdı. Babama çarpan bu tür kapılardan her yerde var. Yetkililerin bu kapıları denetlemesini istiyorum. Bizim canımız yandı, başkalarının da yanmasın. Bu alışveriş merkezlerine yaşlıların yanında küçük çocuklar da geliyor” diye konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com