Mezarlıklar online izlenecek

Mezarlıklar online izlenecek
Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, teknolojik imkanlar kullanılarak yakınlarının mezarlarını online olarak izlemelerini sağlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Cengiz Toklucu, son bir aydır yürüttükleri çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toklucu, Bilecik Şehir Mezarlığı alanının 119 bin 170 metrekare olduğunu ve toplam 8 bin 404 adet mezar sayısı bulunduğunu belirtti.

Bunlardan 3 bin 977 mezar yerinin dolu, 4 bin 427 kişilik mezar yerinin ise boş olduğunu anlatan Cengiz Toklucu "Bilecik İstasyon Mahallesi Mezarlığı ise 12 bin 699 metre kare içerisinde yer almaktır. Bin 836 adet olan mezar yerinden 691'i defnedilmiş durumdayken bin 145 adet boş mezar bulunmaktadır. Soğuksu Mezarlığı ise 18 bin 25 metrekaredir. Mevcut mezar sayısı 432 olup parsellenmiş 985 bulunmaktadır. Toplam mezar sayısı bin 417'dir. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda bilgi formuna bağlı olarak mezarlıklarımızın yürüyüş geçiş yollarının haritaları hazırlanmış bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın mezarlıkları daha rahat bir şekilde ve daha temiz bir ortamda ziyaret edebilmeleri için burada parke ve merdiven çalışması yapmaktayız. Şehir mezarlığımız çok engebeli olduğu için merdiven çalışması yapılmakta ve böylece daha rahat ulaşım sağlanmış olmaktadır" dedi.
 
Önümüzdeki günlerde teknolojiden faydalanarak Mezarlık Bilgi Formu aracılığı ile mezarlık bilgi fotoğraflarını bilgisayar ortamına yükleyerek vatandaşların evlerinden yakınlarının mezarlarını görerek ziyaret etmelerini de sağlayacaklarını anlatan Toklucu "Ayrıca vatandaşlarımız Alo 188'i arayarak bizden yardım isteyebilirler, Bilecik Belediyesi olarak, o acılı ve üzgün günlerinde tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmekteyiz" diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com