Mezarlıkta doğum gününü kutladılar

Mezarlıkta doğum gününü kutladılar
Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybedenlerden Kader Yıldırım'ın yaş günü Madenciler Şehitliği'ndeki mezarı başında kutlandı

MANİSA (AA) - RAMAZAN ERCAN - Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybedenlerden Kader Yıldırım'ın 32'nci yaş günü, çocuklarının teklifiyle mezarı başında kutlandı.

Yıldırım'ın, Soma Belediye Mezarlığındaki kabri üzerine konulan uğur böceği şeklindeki pastayı, 3 ve 8 yaşındaki çocukları kesti. Anne Elmas Yıldırım'ın sözleri, oğul Onur Yıldırım'ın ise babası için yazıp okuduğu mektup mezarlığa gelen herkesi ağlattı.

Soma'daki maden faciasından bir hafta sonra 32'nci yaşına basacak olan Kader Yıldırım'ın çocuklarının teklifi üzerine mezarlığa gelen yakınları, mum ve maytaplarla süslü uğur böceği şeklindeki pastayı vefat eden madencinin 3 yaşındaki kızı Eda ve 8 yaşındaki oğlu Onur'a kestirdi.

Anne Elmas Yıldırım, torunlarının babalarının doğum gününü mezarı başında kutlanmasını istediğini belirterek, şöyle konuştu:

"Babalarının doğum gününü mezarı başında kutlanmasını çocukları istedi. Oğlumun doğum günü için hevesleniyorduk, hayal kuruyorduk. Bunun için çok hazırlanıyorduk ama bugünü bilememiştik. O yüzden içimizde kalmasın dedik. Torunumuz babasına mektup yazmış, duygularını söylemiş. Mahrum bırakmayalım dedik. Babasının yerine oğluna mumu üfletelim dedik. Oğlum yaşından daha çok büyüdü bugün. Yavruma mutlu yıllar, uzun yıllar diyemedim ama. Rabbimden cennetin en güzel yerlerini istedim. Yavruma Allah en güzel yerlerini nasip etsin, peygamberimizin sofrasına nasip etsin. Bütün burada yatan yavrularım için de dualarım geçerli. Bizim gibi kimseler yanmasın. Bizim için dayanılmaz bir acı oldu."

Anne Elmas Yıldırım'ın bu sözleri ise Soma Belediye Mezarlığı içerisinde kurulan Maden Şehitliği'ne gelen herkesi ağlattı.

Eda, Onur Yıldırım ile kuzenleri Kerem de yanlarında getirdikleri çilek yaprağını mezarlığa diktiler.

-Babasına yazdığı şiiri okudu

Onur Yıldırım ise babası için yazdığı ve mazarının üzerine koyduduğu mektubu ve şiirini okudu.

Oğul Yıldırım, mektubunda şu ifadeler yer aldı:

"Herkes seni çok seviyor ama ben seni daha da çok seviyorum. Ben ve Kerem seni o kadar seviyoruz ki. Başın sağolsun. Senin için şiir yazdım. Şimdi başka bir kalem alacağım. Sen orada rahat mısın, benim şiirlerimi beğenirsin umarım. Çok iyi birisin. Seni çok seviyorum. Senin mezarlığını çok sulayacağım. Ömür boyu seni özleyeceğim. Ne kadar iyi birisin. İstanbul'dan, Ankara'dan gelenler var. Başın sağolsun. Seni herkes çok seviyor. Herkes senin mezarlığına toplandı ve yasin okudular. Ömür boyu yanındayım. Sana iyi günler."

Kader Yıldırım'ın babası Nevzat Yıldırım da oğlunun 11 yıldır maden işçisi olarak çalıştığını, kendisinin Sinop'ta bulunduğu sırada olayı televizyondan duyduğunu ve hemen Soma'ya geldiğini söyledi.

Baba Yıldırım, çok üzüntülü olduklarını ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com