Mezuniyet Coşkusu...

Mezuniyet Coşkusu...
Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen mezuniyet töreni coşku ile yapıldı.

ALTINTAŞ MESLEK YÜKSEK OKULU'NDA MEZUNİYET COŞKUSU
Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen mezuniyet töreni coşku ile yapıldı. Altıntaş MYO'dan bu yıl 150 öğrencinin mezun olduğu bildirildi.
Kütahya'nın Altıntaş ilçesindeki Altıntaş Meslek Yüksek Okulu' nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri de katılarak evlatlarının sevincini paylaştı. MYO Müdürü Doç. Dr. Muhammet Dönmez, '2010-2011 döneminde 150 öğrencimizi mezun etmenin sevincini yaşıyoruz' dedi.
Ayrıca öğrencilere seslenen Dönmez “Sizleri uğurluyoruz ama asla vedalaşmıyoruz” şeklinde konuştu.
Törende bir konuşma yapan Altıntaş Kaymakamı Asım Solak, “Meslek yüksek okulumuz ilçemiz açısından büyük bir değer. Biz bu değeri sadece ekonomik bir katkı olarak değerlendirmiyoruz. Meslek Yüksek Okulumuzun Sosyal, kültürel, beşeri münasebetler açısından Altıntaş'ımıza sayısız katkıları olmaktadır. Bu nedenle de önümüzdeki yıl yeni bölümlerin açılacak olması ve mevcut bölümlerde kontenjanların artırılacak olması bizler için son derece sevindirici gelişmelerdir” dedi. Ayrıca mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden kaymakamımız mezun olan öğrencilere “yolunuz, bahtınız açık, Allah yardımcınız olsun” dedi.”
Törende konuşan ilçe belediye başkanı Sıtkı Yüzüak da ilçelerinin geliştirilmesi ve daha yaşanılır bir şehir olması için yoğun çaba saf ettiklerini belirterek, “Gelişen ve gelişmesine hızla devam eden Altıntaş'ımızı öğrenci kenti yapacağız. Buraya eğitim için gelen öğrencilerimizi birer misafir olarak görüp onları en iyi şekilde ağırlamaktan son derece memnun olduğumuzu bilmelerini isterim” diye konuştu.
Mezun olan öğrencilere diplomaları ilçe kaymakamı Asım Solak, Garnizon Komutanı İdris Şekerci, Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muhammet Dönmez ile diğer protokol mensupları tarafından verildi. Öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.
Mezuniyet törenine katılanlara pilav ikram edildi.


-GEDİZ MESLEK
YÜKSEKOKULU'NDA 700 ÖĞRENCİ TÖRENLE KEP GİYDİ-
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu'nda (GMYO) düzenlenen mezuniyet töreninde 700 öğrenci kep giydi.
Gediz Meslek Yüksekokulu'nun 2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet törenine Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve öğretim üyeleri, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gökhan Tufan, İçe Emniyet Müdürü Seyyid Kutup Özdem, Yükseköğretim Derneği Üyeleri, öğrenciler ve kep törenine gelen öğrenci yakınları katıldı.
Törende bir konuşma yapan GMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Gediz Meslek Yüksekokulu olarak 1993 yılından bu yana, iş dünyasının niteliklerine uygun, rekabetçi şartlara kendine hazırlamış, iş bulabilen, yut içi ve yurt dışında görev almış birçok öğrenci yetiştirdiklerini söyledi.
Yüksekokulun, şu anda 7 bölüm ve 9 programla faaliyetine devam ettiğini, ayrıca mayıs ayında çıkan karara göre, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 'Grafik Tasarım' programının açılma izninin verildiğini müjdeleyen GMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Yüksekokulun her dönemde kendini yenilediğini, akademik ve fiziki yapılanmada en iyi olma hedefini hep ön planda tuttuğunu, bu süreç içinde Gediz halkı, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığından da büyük destek gördüklerini dile getirdi ve katkılarından dolayı herkese teşekkür etti.
Gediz Meslek Yüksekokulu'nun, 19 Mayıs 2011 tarihinde meydana gelen Simav depremine kayıtsız kalmadığına işaret eden GMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, 'Öğrencilerimiz tarafından üretilen ürünler giyim kermesi yapılarak, elde edilen gelir komşu ilçemiz Simav'da depremden etkilenen hemşerilerimize ulaştırılmak üzere ilçe kaymakamlığına teslim edilmiştir. Bu güzel çalışmada emeği geçen tüm öğrenci ve personelimize teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenci arkadaşlar, sahip olduğunuz bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek, yeni bilgiler öğrenmek bunlardan biridir. Diğer bir sorumluluğunuz da çevrenize ve yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan bir insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Onlara insan olmanın değerini bilmeyi ve korumayı Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu mezunu örnek bireyler olarak öğreteceksiniz. Sadece çalışkan olmak tek başına yetersiz kalabilir. Sizler, yeni yaşamınızda kendinize hedefler koyarak geleceğinizi planlayın. Ancak hedeflerinizin gerçekçi olmasına dikkat edin. İşinizi zamanında ve doğru yapmak, disiplinli ve düzenli çalışmak, yaşam felsefenizin bir parçası olsun. Güzel ülkemizin mutlu yarınlarını gerçekleştirecek olan siz gençlerimizi Gediz Meslek Yüksekokulundan sevgiyle uğurluyoruz. Yolunuz açık, kısmetiniz bol olsun' dedi.
Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu da öğrenciler, veliler ve tüm davetlilere hitaben okulun bu gün geldiği noktaya ilişkin birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından Deri Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulama, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Tekstil Teknolojisi, Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Moda Tasarımı gibi 7 önemli dalda eğitim alarak mezun olan 700 öğrencinin diplomaları Kaymakam Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Saraoğlu, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Yüzbaşı Tufan ve Emniyet Müdürü Özdem tarafında takdim edildi.
Moda Tasarımı öğrencileri tarafından hazırlanan Osmanlı ve günümüz modern giyiminin sunulduğu Moda Gösterisi tüm izleyicilerin beğenisini kazandı.
Daha sonra mezun olmanın sevinciyle keplerini havaya fırlatan öğrenciler ve yakınları arasında duygulu anlar yaşandı. Bir süre sonra tekrar keplerini giyen öğrenciler, Kaymakam Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Saraoğlu, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Yüzbaşı Tufan ve Emniyet Müdürü Özdem öğretim görevlileri ve aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Mezuniyet töreninin ardından misafirlere geleneksel mezuniyet pilavı ve ayran ikram edildikten sonra bir kokteyl verildi. Mezun olan tüm öğrencilerin müzik ve eğlencelerinin ardından tören sona erdi.

-HİSARCIK MYO'DA
MEZUNİYET COŞKUSU-
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne (DPÜ) bağlı Hisarcık Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan yaklaşık 250 öğrenci için, mezuniyet töreni düzenlendi.
Üniversite bahçesinde yapılan mezuniyet törenine DPÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Kibici, Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aydın, Garnizon Komutanı Ahmet Özenç, İlçe Emniyet Amiri Tarık Türkoğlu, Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Emet Bor İşletme Müdürü Emin Türk, öğrenci velileri ve ilçe halkı katıldı.
Törenin açış konuşmasını yapan Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aydın,” Bugün iki yıl önce genç lise mezunları olarak üniversitemize gelen öğrencilerimizin iki yıllık bir eğitimden sonra ön lisans mezunu olarak hep birlikte onların mezuniyetini kutlamak üzere burada bulunuyoruz. Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak ilk kez bir mezuniyet töreninde konuşacağım için en az mezun olacak öğrencilerimiz ve aileleri kadar heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Sayın konuklarımız bizlerin ve öğrencilerimizin bu mutlu gününü paylaşmak amacıyla buralara geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi eğitim insanlar arasında ahengi sağlayan sevgi ve birliği oluşturan derin bir bağdır. Bunun sonucu olarak Anadolu'nun dört bir yanından gelmiş olan öğrencilerimiz burada oldukları süre içerisinde kardeşçe yaşamışlar yeni dostluklar, arkadaşlıklar edinmişler ve hep birlikte mezun olmalarının keyfini ve gururunu yaşadıkları bu günlere gelmişlerdir. Değerli anne ve babalar sizlerin bugün çok mutlu ve gururlu bir o kadar da heyecanlı olduğunuzu biliyorum. Sizler için çok değerli olduğunu bildiğimiz evlatlarını bizlere güvenip gönderdiniz ve bizlerde bugün evlatlarınızı daha iyi yetişmiş teknik bilgi ve ahlaki olarak donanımlı bireyler olarak sizlere teslim etmenin sevincini ve aynı anda hüznünü yaşıyoruz. “ diye konuştu.
Daha sonra konuşan DPÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Kibici, “Meslek Yüksekokullarının mezuniyet törenleri gerçekten çok anlamlı oluyor. Özellikle ben kendi açımdan baktığımda Türkiye'nin birçok yerinde MYO törenlerine katılan bir hocanız olarak anlamlı olduğunu biliyorum ve ilgili ilçelere çok önemli katkılar sağlayacağına gönülden inanıyorum. Mezuniyet törenleri hüzünle neşenin bir arada kaynaştığı önemli olgulardan bir tanesi. Bunu neden böyle söylüyorum. Çünkü çok büyük bir neşe içerisinde sürdürdüğünüz birliktelik birazdan kep atma töreninden sonra buradan ayrılacağınız için hüzüne dönüşecek. Yani hüzün, keder ve neşenin bir arada olgunlaştığı ve kenetlendiği önemli törenlerden bir tanesi. Bunu ben bir nevi evliliğe benzetiyorum. Şimdi hepimiz bu olguyu biliriz. Düğün yapılacağı zaman bir evde hüzün çöker, bir evde de neşe olur. Yani bir evden kız çıkarken, öbür evin bir kıza sahip olması ikisi bir bütünlüğü oluşturur. Bu nedenle bizim de mezuniyet törenlerimiz bu bir evliliği ifade eden bir mutluluk çemberi içerisinde yorumlanmalı. Sizlere benim çok önemli bir tavsiyem bu hüzün kısmını bir tarafa bırakıp, neşe ve sevecen kısmını ön plana çıkarmanızdır. Şu törenden sonra ayrılacağınız arkadaşlarınızı belki bir daha göremeyeceksiniz. O nedenle bu tabloyu devamlı ve ölmez bir tablo haline dönüştürmeniz lazım. İleride şimdiden akidini yaptığınız veya beraberce kararlaştırdığınız belirli günler ve yıllar içerisinde beraber olmanızı sağlayacak bir olguyu oluşturmanız gerekir.” Dedi.
Törende mezun olan öğrencilere Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş tarafından fahri hemşerilik beratı verildi. Ayrıca dereceye giren öğrencilere plaket verildi.
Mezuniyet töreninde MYO halk oyunları ekibinin gösterileri ilgi ile izlendi.
Öğrenciler, konuşmaların andından keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.
Daha sonra davetlilere pilav ve ayran dağıtıldı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com