Mezuniyet coşkusu

Mezuniyet coşkusu
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen mezuniyet töreni coşku ile yapıldı. Pazarlar MYO'dan bu yıl 62 öğrencinin mezun olduğu bildirildi.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen mezuniyet töreni coşku ile yapıldı. Pazarlar MYO'dan bu yıl 62 öğrencinin mezun olduğu bildirildi. 
Pazarlar Meslek Yüksekokulu'nun 2011-2012 Akademik Yılı Mezuniyet törenine Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Altıntaş, Simav Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya Dekorasyon bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Sait Dündar Sofuoğlu, Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan ve öğretim üyeleri, daire amirleri, Yükseköğretim Derneği Üyeleri, öğrenciler ve kep törenine gelen öğrenci yakınları katıldı. Mezuniyet töreninde açılış konuşmasını Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan yaptı. Karahan, “2009-2010 Eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlayan okulumuz 2. mezunlarını vermenin ayrı bir gururunu yaşamaktayız. Okulumuz Gıda Teknolojisi ve İklimlendirme Soğutma teknolojisi bölümleri ile eğitim hayatını devam ettirmektedir. Bu programlara ilaveten 2012 yılı içersinde beş yeni program teklifimiz Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmıştır. Aşçılık, Gıda Kontrol ve Analizi, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Gaz Tesisatı ve teknolojisi, Alternatif Enerji Kaynakları yene açılan programlarımızdır. Bu sene ve gelecek yıllarında bölümlerimize öğrenci alımı için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu yıl mezun olacak olan gençler, Türkiye’yi 21. Yüzyıla taşıyacak olan gençlerdir. Bu nedenle gençlerimizi bu günlere ulaştıran hocalarına, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne babalarına teşekkür ediyorum. Sayın gençler, hiç unutmayın! dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarına ve ailenize güvenin. Gelecekten korkmayın. Zorluklarla mücadele gücünü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz ki; iyi ve başarılı insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister. Bunun için uğraşın. Göreceksiniz uzun zamanda kazanan hep siz olacaksınız. Sevgili Gençler, hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Ailelerinizi kutluyor. Gelecekte büyük başarılara imza atmanızı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
2011/2012 akademik yılında okul derecesine giren öğrencilere plaket verildi. Pazarlar Meslek Yüksekokulu birincisi olan Gıda Teknolojisi bölümünden Yeliz Özalp’a plaketini Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan verdi. İkinci olan Gıda Teknolojisi Bölümünden Burcu Tunçbilek’in plaketini Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün verdi. Üçüncü olan Pazarlama programından Gamze Türkoğlu’na plaketini Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Altıntaş verdi.
Mezun olan öğrencileri teker teker podyuma çağrılarak diplomaları verildi. Öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte havai fişek gösterisi ile birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.
Mezuniyet töreninde Pazarlar Anadolu Öğretmen Lisesi halk oyunları ekibinin gösterileri ilgi ile izlendi. Mezuniyet töreni sonrasında davetlilere pilav ve ayran dağıtıldı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com