Mezuniyet töreni...

Mezuniyet töreni...
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olan öğrenciler için tören yapıldı.

Fen Edebiyat Fakültesindeki törende konuşan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Cımbız, fizyoterapistlerin, uzman doktor tarafından teşhis konulan hastaları değerlendirip tedavi programını belirleyerek uyguladığını bildirdi.
Fizyoterapistliğin sabır gerektiren bir meslek olduğunu anlatan Doç. Dr. Cımbız, şöyle konuştu:
  ''Fizyoterapist olmak, iyi arkadaş, sırdaş, psikolog olmaktır. Hastalarla o kadar çok zaman geçiriyoruz ki, zamanla onların en yakın dostu oluyoruz. Fizyoterapistlik bilgi demektir. Zaman o kadar hızlı akıyor, bilgi o kadar çabuk değişiyor ki, fizyoterapistin devamlı bilgiyi takip etmesi gerekir. Fizyoterapistlik sorumluluk demektir. Hastasının ağrısı o gün geçmezse o da rahat uyuyamaz. Fizyoterapist iyi insan demektir. Biz fizyoterapistler insandaki bozuklukları düzeltiriz. Yani fizyoterapist olmak sadece hastayı tedavi etmek değildir.''
Daha sonra mezunlardan Erhan Polat, ''Elveda Kütahya'' şiirini okudu.
Konuşmaların ardından DPÜ Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tayfun Aydın, bölüm birincisine plaket verdi. Öğrenciler mezuniyet belgelerini okul yetkililerinden aldı.
Tören, mezunların yemin etmeleri ve keplerini fırlatmalarıyla sona erdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com