MHK başkanından Çakır'a büyük övgü

MHK başkanından Çakır'a büyük övgü
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Cüneyt Çakır ve yardımcılarına övgüler yağdırdı.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda görev yapan 5 Türk hakeminin hem grup maçlarında hem de Portekiz-İspanya yarı finalinde gösterdiği yönetimin Türk hakemliğinin yüz akı olduğunu söyledi.

GURURUMUZ CÜNEYT ÇAKIR

Zekeriya Alp şöyle devam etti: "Haziran 2012 hakemlik tarihimize altın harflerle geçecek bir ay oldu. Cüneyt Çakır'ın 16 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'nda maç yöneten ilk Türk hakemi olmasının yaşattığı gurur, kendisine yardımcılık yapan diğer 4 Türk hakemimizin mükemmel uyumu ile taçlandı. Çakır'ı yanı sıra Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Tarık Ongun ve Bahattin Duran'ı da özellikle tebrik ediyorum. Ekip çalışması ve işbirliklerinin karşılığını fazlasıyla aldılar. Hakemlik standartını en üst seviyeye çıkarmış oldular. 5 hakemimiz de görev yaptıkları 3 karşılaşmada da son derece başarılı bir yönetim gösterdi. Uluslar arası eğitimcililerimiz ve mentorları da aynı görüşte. Kendilerini kutluyorum."

OĞUZ SARVAN'A DA TEŞEKKÜR

Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek'in ve diğer FIFA hakemlerimizin de yeni sezonda önemli uluslararası maçlar alacaklarını umduğunu söyleyen MHK Başkanı Alp; "Bu önemli gelişimde değerli katkıları bulunan eğitim danışmanımız Sayın Jaap Uilenberg'e ve Cüneyt Çakır'ın 2014 Dünya Kupası için mentörlüğünü yapan Sayın Oğuz Sarvan'a ve emeği bulunan herkese hakemlik kurumu adına teşekkür ediyorum." dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com