MHK'den Düşündüren Atama!

MHK'den Düşündüren Atama!
MHK derbiye atadığı hakem çok konuşulacak.

Tarih 8 Şubat 2009... Luis Aragones'in Fenerbahçesi 2008/09 sezonunun 19. haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Büyükşehir Belediye ile kritik bir 90 dakikaya çıkıyor. Önce 5. dakikada İskender Alın, ardından 80'de Tjikuzu, Fenerbahçe ağlarını sarsıyor ve Kanarya sahadan 2-0 yenik ayrılıyordu. Karşılaşma sonrasında ise neredeyse tüm futbol kamuoyu şu ortak fikirde birleşiyordu: İki gol de bariz ofsayttı. İki golde de santra çizgisine koşan Serkan Ok, o tarihten bugüne kadar hiçbir Fenerbahçe maçına atanmadı. Ta ki yarın oynanacak Galatasaray maçına kadar.

Güngören-Altay Maçında Derbi Provası

Zorlu derbi öncesi Fırat Aydınus, Aleks Taşçıoğlu ve Serkan Ok geçtiğimiz hafta oynanan ve 2-2 sonuçlanan Güngören Belediye-Altay maçını yönetti. Hakem üçlüsü, Bank Asya 1. Ligi maçında Galatasaray-Fenerbahçe maçının hazırlığını yaptı. Atama öncesi ise MHK yetkililerinin Fırat Aydınus'a yönelttiği 'Maçı kimlerle yönetmek istiyorsun?' sorusuna, 'Aleks Taşçıoğlu ve Serkan Ok' cevabını aldılar.

Serdar Tatlı Böyle Yorumladı:

Derbiye Fırat Aydınus'un atanması şu anda MHK'nın kadro içerisinde verebileceği en sağlıklı karardır. Aydınus'un son haftalardaki genel performansı ve form durumuna baktığımızda iyi bir çıkış yakalayıp başarılı maçlar yönettiğini de gözlemledik. Dolayısıyla doğru bir atama diyebiliriz. Son günlerde polemik konusu olan Serkan Ok'un ise 2 sene sonra bir Fenerbahçe maçına atanması, bu maçın da Galatasaray-Fenerbahçe derbisi olması Fırat Aydınus'un isteği dahilindedir. Çünkü MHK tarafından bazı kritik ve önemli maçlar öncesi orta hakemlerin görüşü alınır. Bundaki amaç müsabakanın başarılı yönetimini sağlamaktır ve hakemlerin de tercih kullandığı görülmüştür. Bu maçta ise Aydınus tercihini geçen hafta beraber Bank Asya maçı yönettiği yardımcılarından yana kullanmıştır. Kaldı ki, Serkan Ok hakem kadrosunun en iyi yardımcılarından. İki sene sonra bir Fenerbahçe maçına atanmasının performansına olumsuz etki edeceğini sanmıyorum. Bu MHK'nın vermekte geç kaldığı bir karardır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com