MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz Çorum'da

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz Çorumda
Durmaz:"Bu seçimde ortaya çıkacak netice, kendinden sonra gelen Cumhurbaşkanlığı seçimini, 2015 yılının en geç 12 Haziran'ında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerini tesiri altına alabilecektir"

ÇORUM (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yaklaşan Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik, "Bu seçimde ortaya çıkacak netice, kendinden sonra gelen Cumhurbaşkanlığı seçimini, 2015 yılının en geç 12 Haziran'ında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerini tesiri altına alabilecektir" dedi.

MHP Çorum İl Başkanlığı'nın Gazi Caddesi'ndeki seçim iletişim bürosunun açılış törenine katılan Durmaz, burada yaptığı konuşmada, yerel seçimin Türkiye açısından bir kader seçimi olacağını belirtti.

Tüm siyasi çevrelerin de durumu bu şekilde değerlendirdiğini ifade eden Durmaz, "Bunda da haklılık payı vardır. Seçimler, ülkenin geleceğini, kaderini belirlemek açısından elbette en önemli demokratik araçlardır. Ama bu seçim gerçekten kader seçimi olmaya namzet bir seçimdir. Bu seçimde ortaya çıkacak netice, kendinden sonra gelen Cumhurbaşkanlığı seçimini, 2015 yılının en geç 12 Haziran'ında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerini tesiri altına alabilecektir" dedi.

Hükümetin 12 yıllık iktidarında birçok olumsuz politikaları hayata geçirdiğini öne süren Durmaz, "Milletimizin, 12 yıldır ülkeyi tek başına yöneten, 12 yılın sonunda milletimize her türlü sıkıntıyı yaşatan, ülkemizin hiçbir sorununu çözememiş, içeride ve dışarıda ülkemizin itibarını, onurunu, milli güvenliğini tehdit ve tehlike altına alacak uygulamalar ve icraatlarla iktidarını sürdürmeye çalışan AKP'ye dur deme seçimleri olacaktır" diye konuştu.

Yurdun her yerinde olduğu gibi Çorum'da da seçimlerin iddialı partisinin, sürpriz partisinin Milliyetçi Hareket Partisi olacağını savunan Durmaz, "Milliyetçi Hareket Partisi, iyi netice almalıdır. MHP bu seçimlerden mutlaka birlik ve beraberlik içinde zaferle ayrılmalıdır. Haysiyetine, şahsiyetine, bilgisine, birikimine kefil olduğumuz eski il başkanımız Ercan Daşdan'ı Çorum'a aday yaparken sizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandık. Bundan eminiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçim iletişim bürosunun açılış kurdelesi kesildi.

Açılışa, MHP Genel Başkan Danışmanı Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Çorum İl Başkanı İsmail Lek, Çorum Belediye Başkan adayı Ercan Daşdan ile bazı ilçelerin belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com