MHP Genel Başkan Yardımcısı Topcu:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Topcu:
"17 Aralık'ta başlayıp yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ayyuka çıkan, demokrasi ve hukuk devletinin al aşağı edilmeye çalışıldığı, bütün kurumların yıpratıldığı bu süreçte yerel seçimler çok daha anlamlı hale gelmiştir"

ZONGULDAK (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, "17 Aralık'ta başlayıp yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ayyuka çıkan, demokrasi ve hukuk devletinin al aşağı edilmeye çalışıldığı, bütün kurumların yıpratıldığı bu süreçte yerel seçimler çok daha anlamlı hale gelmiştir" dedi.

Topcu, partisinin il başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini söyledi.

30 Mart'ta yerel seçimlerle başlayıp daha sonra cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerle devam edecek olan sürecin çok anlamlı bir hal aldığını dile getiren Topcu, şunları kaydetti:

"17 Aralık'ta başlayıp yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ayyuka çıkan, demokrasi ve hukuk devletinin al aşağı edilmeye çalışıldığı, bütün kurumların yıpratıldığı bu süreçte yerel seçimler çok daha anlamlı hale gelmiştir. Bu rüşvet ve yolsuzluk olayının çıktığı andan itibaren kurumları da kontrol etme ve baskı altına alma eylemleri başlamıştır. Bu eylemlerden biri de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) yapılan müdahaledir. Geçen hafta bu müdahaleyi son haliyle Meclisten de geçirerek icraata geçtiler. Dün işittiğimiz kadarıyla özellikle HSYK'da önemli değişikliklere başladılar. Buna, Sayın Cumhurbaşkanı da onaylayarak destek vermiştir. Yani iktidar kanadı bir taraftan, Cumhurbaşkanı diğer taraftan bu süreci desteklemiştir."

- İnternet yasası değişikliği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı, torba yasada yer alan internet düzenlemesini sansür yasası olarak algıladıklarını ifade eden Topcu, "Anayasa'ya aykırı olarak hem bireyin kendi düşüncelerini paylaşma hakkını hem de haber alma hakkını engelleyecek yasa çıktı. Şu andan itibaren artık internetten haber alma ve düşüncelerimizi yazma özgürlüğünüz kontrol altına alınmıştır" diye konuştu.

Topcu, Başbakan Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için söylediği bazı sözlerin hatırlatılması üzerine "Biz inanan insanlarız. Yani bir sürü çocuksuz aile var, çocuğu olmayan aile var. Cenab-ı Hak, evladın da hayırlısını versin. Rezil rüsva ettirmesin evladıyla" ifadesini kullandı.

Ziyaretin ardından partililerle kent merkezindeki pazar yerinde esnafı ziyaret eden Topcu, Mithatpaşa Mahallesi'ndeki seçim bürosunun açılışına katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com