MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş:
“Siyaset, millete hizmet etmek için yapılır. Siyaset, kendi insanınızın, kendi mahallenizdeki, kendi ülkenizdeki insanların daha iyi, daha huzurlu, daha refahlı, daha sağlıklı yaşayabilmelerini temin etmek için yapılır"

ANTALYA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Siyaset, millete hizmet etmek için yapılır. Siyaset, kendi insanınızın, kendi mahallenizdeki, kendi ülkenizdeki insanların daha iyi, daha huzurlu, daha refahlı, daha sağlıklı yaşayabilmelerini temin etmek için yapılır” dedi. 

Tuğrul Türkeş, partisinin Manavgat İlçe Başkanlığının Çarşamba Pazarı'nda düzenlediği mitingde, siyasetin meslek haline getirilip, ticari kazanç haline dönüştürüldüğünü söyledi. 

Siyasetin insana hizmet edilen önemli bir kurum olduğunu belirten Türkeş,  “Siyaset, millete hizmet etmek için yapılır. Siyaset, kendi insanınızın, kendi mahallenizdeki, kendi ülkenizdeki insanların daha iyi, daha huzurlu, daha refahlı, daha sağlıklı yaşayabilmelerini temin etmek için yapılır. Siyasilerin geçimini temin edecek mutlaka ayrı işleri, sanatları olur.  Soruyorlar ya sen 'ne iş yaparsın?' diye. 'Siyasetçiyim' diyor. Böyle bir meslek yok. Sadece ailenizi geçindirin diye bir ücret ödenir. Bu da telafi ücretidir. Siyaset ticaret yapma, para kazanma yeri değildir. Topluma hizmet etme yeridir” diye konuştu.

Türkeş, siyaset yapmanın, hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu belirterek, "Belediye başkanı olursanız ilçenize hizmet edersiniz, milletvekili olursunuz ilinize hizmet edersiniz, bakan, başbakan olursunuz ülkenize hizmet edersiniz ve bu onurun, şerefin size yetmesi gerekir. 'Ben hem başbakan oldum bu şerefe sahip oldum ama bir taraftan da götüreyim.' Böyle bir sistem yok dünyanın hiçbir yerinde. Almayacaksın, çalmayacaksın. 'Çocuğuma vermişler.' Almayacaksın. Haram haram haram” ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerin Türkiye'nin bu gidişatına "dur" demek için önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Türkeş, “Manavgat’ta Raşit Enhoş’u, Antalya’da Kemal Çelik’i seçerseniz, ilk adım olarak yerelde Milliyetçi Haraket Partisi'ni iktidara taşırısınız. Ardından da gelecek olan bir genel seçim var. İnsanların helal pak oylarıyla iktidara gelen ve tek başına yönet dendiği halde, gizli ortaklar alan, sonra da o ortağı ile tepişip kendi nefsini, kendi kişisel meselesini milletin önünde tutan bu insanlar gidecek ve önümüzdeki genel seçimlerde MHP tek başına iktidara gelecektir” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com