MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş:
"Bu dönemde insanların yerel yönetimden talepleri, arzuları ve o bölgenin daha da kalkınması, gelişmesi için yapılması gerekenlerin, projelerin konuşulması lazım"

ELAZIĞ (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Bu dönemde insanların yerel yönetimden talepleri, arzuları ve o bölgenin daha da kalkınması, gelişmesi için yapılması gerekenlerin, projelerin konuşulması lazım" dedi.

Türkeş, Elazığ Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

Belediyecilikte yeni bir dönem başlayacağını dile getiren Türkeş, şöyle konuştu:

"Bu dönemde insanların yerel yönetimden talepleri, arzuları ve o bölgenin daha da kalkınması, gelişmesi için yapılması gerekenlerin, projelerin konuşulması lazım. Kendisi her gittiği yerde 'Bunlar proje konuşmuyor' diye muhalefete sataşıyor ama biz de kendisinden Necmettin Bilal Erdoğan'ın suç işleyip işlemediğinin dışında bir şey duyamadık daha. Tutup da 'Benim telefonlarımı dinlemişler' demek, 'Benim oğlan suç işledi ama bunu niye dinlediler' manasına gelir. Bu konunun bağımsız yargıda ele alınması gerekiyor."

Bir gazeteci, Türkeş'e, daha önce bir konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı taklit ettiğini hatırlattı. Bunun nedeninin sorulması üzerine Türkeş, şunları kaydetti:

"Onu taklit edeyim diye değil, Başbakan'ın çok çirkin tavrını tekrar millete hatırlatıp gözler önüne getirmek için. Çifte standart, hatta 5'li standart var. Kendisine ve ailesine olunca ayrı, kendi partilisine olursa ayrı, muhalefetten birilerinin başına bir iş gelirse ayrı. Bunların hepsi çok çirkin yaklaşımlardır. Ben sadece orada kamuoyunun tekrar bu konuya dikkatini çekmek istedim. Geçenlerde, tekrar bile etmek istemiyorum, çok üzülüyorum ama yüce dinimize, Kur'an-ı Kerim'in ayetlerine bir bakan ve gazeteci fevkalade incitici birtakım laflar söylüyor. Bunu başka partiden biri yapsaydı ki yapmaz ama yapsaydı o Başbakan meydanlarda avaz avaz bağırmayacak mıydı? Kendi en yakını, sağ kolu, sol kolu neyse o yanından ayıramadığı adam, bu ayıpları yapınca yandaş medya tarafından bunlar örtbas edilmeye çalışılıyor. Bunlar hoş şeyler değil."

Başka bir gazeteci de Türkeş'e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "bozkurt işareti" yaptığını anımsattı. Türkeş, bu işaretle partililerinin oylarının yönünün değişmeyeceğini dile getirerek, "Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi, öyle iki işaret yapmayla bozkurtlar oraya buraya hareket etmezler ama daha önce de Sayın Başbakan bir ara rahmetli Başbuğ'un dokuz ışığından cümleler alıp okuyordu. Hepsinin, Milliyetçi Hareket Partisinin Türkiye'nin ana yapısı olduğunu görüp oraya eğiliyor olmalarını da bir taraftan memnuniyet verici olarak görüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com