MHP Genel Başkanı Bahçeli: -''2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak, iftiralayarak Başbakanlık olmaz'' (Fotoğraflı-Görüntülü)

MHP Genel Başkanı Bahçeli:   -''2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak,   iftiralayarak Başbakanlık olmaz''     (Fotoğraflı-Görüntülü)
MHP Genel Başkanı Bahçeli: -''2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak, iftiralayarak Başbakanlık olmaz'' (Fotoğraflı-Görüntülü)

BURDUR (A.A) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak, başbakanlık olmaz. Tek adamlık da olmaz. Yalan bir dünya dizisini izlemekten başka bir özelliği kalmaz'' dedi.
     Bahçeli, Burdur'un Bucak ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Basına kapalı olarak teşkilat üyeleriyle bir araya gelen Bahçeli, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Bir gazetecinin, ''Sayın Başbakanın Antalya'da yaptığı konuşmasında terörist başının affedilmesinin MHP'nin elinde olduğunu söylediği, bu konuda görüşünün ne olduğu'' yönündeki sorusu üzerine Bahçeli, ''Sayın Başbakan her zaman etnik temelli bölücü terörle karşı karşıya kalıp bir çözümsüzlüğe düştüğünde MHP'yi suçlamaktan başka bir çabası yok'' diye konuştu.
     Başbakanın seçim ve kongre dönemlerinde demokratik açılımdan bahsederken de aynı şeyleri söylediğini ifade eden Bahçeli, ''Demekki bugün de aynı şeyleri söylemek zorunda kaldı. Kendisine bu manada cevap verme ihtiyacını hissetmiyorum'' diye konuştu.
     Bahçeli, şöyle konuştu:
     ''Bütün kurumlar üzerinde etkin bir durum elde etmiş bir Başbakan olarak buna da bir açıklama yapsın. Kamuoyunu doğru bilgiye ulaştırsın. Haysiyetli bir davranış bunu gerektirir. 2002 yılından önceki her konuyu suçlayarak, iftiralayarak Başbakanlık olmaz. Tek adamlık da olmaz. Yalan bir dünya dizisini seyretmekten başka bir özelliği kalmaz.''
     Bahçeli, bir başka gazetecinin ''4+4+4' eğitim sistemine geçişle ilgili görüşlerini'' sorması üzerine de şunları söyledi:
     ''Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir yasa ile bu sistem değişikliği yapılmış oldu. Yalnız MHP'nin önerisiyle İmam Hatip Liseleri'nin ortaokul kısımlarının açılması, ayrıca Kuran-ı Kerim ve Peygamber efendimizin hayatının seçmeli ders olarak okutulması önerilmiş, tekrar AK Parti'nin önerisiyle Meclis'ten çıkmıştır. Şimdi artık sayın Başbakanın bunu fazla uzatmadan tartışma zemininde sürekli tutmadan uygulamayı başlatması, 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu sistemi harekete geçirmesinde yarar var.''
     Bahçeli, daha sonra Isparta'ya gitti.
    
     Muhabir: Volkan Poliçe
     Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu (BURDUR)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com