MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:
"Önümüzdeki seçimin önemini görmeliyiz. 30 Mart'ta bu iktidarı uyarmalıyız. Kendisine çeki düzen vermesini sağlamalıyız. Bunu da yapacak olan AK Parti'ye öncelikle oy vermiş kardeşlerimiz olsun"

İSTANBUL (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Önümüzdeki seçimin önemini görmeliyiz. 30 Mart'ta bu iktidarı uyarmalıyız. Kendisine çeki düzen vermesini sağlamalıyız. Bunu da yapacak olan AK Parti'ye öncelikle oy vermiş kardeşlerimiz olsun" dedi. 

Partisinin Şile Seçim İletişim Merkezi'nin açılışında konuşan Bahçeli, MHP’nin Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı, siyasi, sosyal ve ekonomik olaylar nedeniyle 30 Mart’ta yapılacak seçimlere çok büyük önem verdiğini söyledi. 

Seçimlerin siyasi partiler arasında barış, huzur ve güven içerisinde yapılmasının ülkenin geleceği açısından faydalı olacağını dile getiren Bahçeli, seçimlerin bir gerilim ortamına sürüklenmesinin, siyasi partiler arasındaki rekabetin husumete çevrilmesinin ve siyasi üslupların çok çirkin ifadelerle kullanılmasının ülkeyi sıkıntıya sokacağını kaydetti. 

Bahçeli, Türkiye’nin uzun zamandan bu yana tek başına bir siyasi parti tarafından yönetildiğini aktararak, şunları söyledi:

"11 yıldan bu yana da aynı siyasi zihniyet ülkeyi yönetiyor. 11 yıldır bu problemler çözülemiyorsa ne yapacağız yani? İşsizliği ortadan kaldıracağız, çiftçilikten vazgeçeceğiz, ekonomiyi başka türlü yönlendireceğiz, esnaf kardeşlerimizi dışlayacağız… Bunun alayını dışlayacağımız yerde birini dışlayalım, 'millet iradesiyle gelmişsin, millet iradesiyle git' diyelim."

Devlet Bahçeli, Türkiye’de çok daha derin sıkıntılar olduğunu savunarak, böyle bir ortam içerisinde Türkiye’yi başka sıkıntıların içerisine sokmanın doğru olmayacağını ifade etti. 

Türkiye’nin bu haliyle iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğunu ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"(Ne mutlu Türküm diyene) sözü bir birliği ifade ediyor. Herkesin ırkçı, kafatası ölçülmüş insanların oluşturduğu bir Türk kavramını değil, bir yerde, bir arada, bir çatının altında olmayı ifade ediyor. Bunu niye yanlış anlıyorsun. Niye ayrımcılık yapıyorsun. Çocuklarımıza andını öğretmenin ne mahsurlu tarafı var. Çocuklara, andımızı öğretirken doğruyum, dürüstüm, çalışkanım dediği zaman 'vazgeçer', 'çalanım', 'hırsızım' mı diyelim yani? Bu nasıl bir mantık? Allah nasip eder tek başına iktidar olduğum zaman, Recep Tayyip Erdoğan nerede ikamet ediyorsa, hangi villada yaşıyorsa, onun önüne 'Ne mutlu Türküm' diye yazacağım."

Bahçeli, bundan sonra kim iktidara gelirse, ondan 17 Aralık sözü alınması gerektiğini kaydederek, "17 Aralığın sözü nedir? Ben yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını eğer iktidarım döneminde olursa hemen savcılara, hakimlere, kolluk kuvvetlerine talimat vererek soruşturmayı başlatacağım demektir" ifadelerini kullandı. 

17 Aralık soruşturmasının 69 gündür ülkenin gündemine oturduğunu, milletin ayakkabı kutularıyla meşgul olduğunu bildiren Bahçeli, AK Parti'nin siyasi ömrünün tükendiğini ileri sürdü. 

Bahçeli, "30 Mart'ta sandığa gidiniz. Gittiğinizde de bugünkü iktidarı uyarınız ve milletimizi uyandırınız. Bugünkü iktidarın dışında da iktidarın olabileceğine inandırınız. Türkiye'nin kurtuluşu buradadır. 30 Martta bunlar olursa AKP'den Türkiye'yi kurtarırsınız. Yüzde 51'le geldim diyorlar. Hoşgeldin, sefa geldin. 11 yıl misafir kaldın bu memlekette. Ama şimdi hep beraber yüzde 51'le 'Abbas yolcu' diyelim ve bu iktidardan kurtulalım" diye konuştu. 

Devlet Bahçeli, daha sonra Şile’de esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlara karanfil dağıttı. Ziyaret sırasında, "Sayın Bahçeli, Gezi olaylarına katılanları PKK'lı ilan ettiniz, ben değilim" şeklinde sözler sarf eden bir kişi, partililer tarafından uzaklaştırıldı. 

Gündeme ilişkin soru sormak isteyen gazetecilere de kürsüden mesajlarını verdiğini söyleyen Bahçeli, partililerle bir araya gelerek sohbet etti. 

 

- Ataşehir Seçim İletişim Merkezi açılışı

 

Devlet Bahçeli, Şile'deki programının ardından Ataşehir Seçim İletişim Merkezi'nin açılışına katıldı.

Burada vatandaşlara hitap eden Bahçeli, iktidarın çok büyük kusurlar taşıdığını öne sürerek, bunlar karşısında millet olarak uyanık olunması gerektiğini dile getirdi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "yaşanan yolsuzlukların üzerine gideceğim" demesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"(Savcını, kolluk kuvvetini hepsini görevlendireceğim. Yolsuzluk ve rüşvetin kökünü kazısın. Nereye kadar uzanıyorsa uzansın. Benim oğlum Bilal’e kadar geliyorsa onun da hesabı sorulsun) de. Yürüyüşünle değil adaletinle hava at." 

Başbakan Erdoğan'ın yolsuzlukla mücadele edemiyorsa üstünü kapatmaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Kimseleri suçlama, herkesi hain ilan etme. Sana kimse komplo kurmuyor, sana kimse darbe yapmıyor. Bu millet demokrasi kültürü içerisinde yüzde 51'le geldiğini kabulleniyor, ancak yüzde 51'le seni göndereceğine inanıyor" dedi. 

Bahçeli, AK Parti'nin Türkiye'yi yönetemediğini, Türkiye'nin tüm değerlerini sarstığını öne sürerek, "Bu nedenle önümüzdeki seçimin önemini görmeliyiz. 30 Mart'ta bu iktidarı uyarmalıyız. Kendisine çeki düzen vermesini sağlamalıyız. Bunu da yapacak olan AK Parti'ye öncelikle oy vermiş kardeşlerimiz olsun. Onlar bunu başarmalıdır. Bunun için de hepiniz sandığa gitmelisiniz" diye konuştu. 

 Televizyonlarda iki partinin adayından bahsedildiğini kaydeden Bahçeli, "Bu ne kadar büyük bir terbiyesizliktir. 25 parti var. Bunlarda bu milletin partisidir. Onlara oy veren kardeşlerimiz de bu milletin evlatlarıdır. Bunların oylarını ya da varlıklarını yok farz edeceksin, tahterevalli gibi birisine AKP'yi, diğerine CHP'yi oturtacaksın. Sonra da adına demokrasi diyeceksin. Al gülüm, ver gülümle Türkiye'yi aldatacaksın. Bunlar parti de diğerleri nedir? Öyleyse bir ders vermek gerekir" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com