MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:
"Sayın Başbakan, görevinden ayrıldıktan sonra Cenab-ı Allah iktidarı bize nasip ederse dünyanın neresinde olursa olsun, ister Türkiye'de isterse dünyayı gezdin nereyi beğenirsen orada yaşa, oturduğun yerin karşısına 'Ne mutlu Türküm diyene' yazmazsam name

İSTANBUL (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Başbakan, görevinden ayrıldıktan sonra Cenab-ı Allah iktidarı bize nasip ederse, dünyanın neresinde olursa olsun, ister Türkiye'de isterse dünyayı gezdin nereyi beğenirsen orada yaşa, oturduğun yerin karşısına 'Ne mutlu Türküm diyene' yazmazsam namerdim" dedi. 

Bahçeli, Çatalca'da partisinin ilçe teşkilatını ziyaret ettikten sonra kapalı pazar alanında vatandaşlara seslendi. 

"Devletin başına Devlet gelecek" ve "Evlatların seninle gurur duyuyor" sloganıyla alana gelen Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, yaklaşan yerel seçimlerin ülkenin geleceğini şekillendirecek ilk adım olacağını belirterek, 2014'ün yazında Cumhurbaşkanlığı, 2015'te de genel seçimlerin yapılacağını hatırlattı. 

Bahçeli, AK Parti'nin 11 yıldır ülkeyi yönettiğini, ülkenin üniter yapısı, milli devlet anlayışı, toprak bütünlüğünün tehlikede olduğunu, iç ve dış tehditlerin Türkiye'yi sardığını ve bölünmenin eşiğine getirdiğini savundu. 

İktidarın 11 yıllık politikalarının esnafı, memuru, emekliyi, ticaretçiyi, sanayiciyi perişan ettiğini söyleyen Bahçeli, ezan okunması üzerine konuşmasına ara verdi. 

Bahçeli, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana oylarını artırdığını, karşılaştığı zorlukları yasa çıkartarak aşma gücünün bulunduğunu ancak iktidarı sırasında ülkenin sosyo-ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını anlattı.

"Bu siyasi iktidarın anlaşılmayan yönü, 36 etnik temelli ayrımcılıktır" diyen Bahçeli, "Andımız"ın kaldırılmasını eleştirdi. 

Bahçeli, Ziraat Bankası'nın isminden T.C ibaresinin kaldırıldığını belirterek, şöyle devam etti:

"Türkiye Cumhuriyeti'nden sen ne istiyorsun? Andımız'ı yasaklıyor. Yani 'doğruyum, çalışkanım' diyeceği yerde 'Hırsızım, çalanım' mı desin? Türkiye'nin her yerinde 'Ne mutlu Türküm diyene' diye yazı var. Bu yazıyı neden kabullenmiyorsun? Ne diyelim? Ama Türkiye'nin her tarafında, dağda, bayırda, ovada, parklarda, resmi kuruluşlarda Diyarbakır'ın göbeğinde 90 yıldır 'Ne mutlu Türküm diyene' var. Sayın Başbakan, görevinden ayrıldıktan sonra Cenab-ı Allah iktidarı bize nasip ederse, dünyanın neresinde olursa olsun, ister Türkiye'de isterse dünyayı gezdin nereyi beğenirsen orada yaşa, oturduğun yerin karşısına 'Ne mutlu Türküm diyene' yazmazsam namerdim."

Bahçeli, alanda bulunanların her türlü fedakarlığı göstererek 5 yıl çalıştığını dile getirerek, ancak seçim günü sandığa dikkat edilmediğini, oylarının çalındığını, oylara sahip çıkılmadığını ileri sürdü. 

"Hiç oy çaldırmayacaksınız. Çaldıkları oylar sizin emeğiniz, fedakarlığınız. Sandığa sahip çıkın" diyen Bahçeli, kendisini dinleyenlerden MHP Çatalca Belediye Başkan adayı İsmail İp ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Rasim Acar'a oy vermelerini istedi.

 

- "İstihdam yaratan her değerli şahsiyeti tebrik ediyoruz" 

 

Bahçeli, İkitelli Organize Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti. 

Eskoop Sanayi Sitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde sanayi sitesi yetkililerince karşılanan Bahçeli'ye, kooperatif başkanı Yusuf Akgün, çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Daha sonra 39 kooperatif başkanıyla görüşen Bahçeli, çıkışta yaptığı açıklamada, önemli bir kuruluşu ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. 

Kooperatif başkanlarına ilgileri nedeniyle teşekkür eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin 7 milyar dolara yakın bir ihracatı, 300 bin istihdamı ve yüksek katma değeriyle Türk ekonomisine olan faydaları üzerine de kendilerini tebrik ve takdir ettik. İşsizliğin bu kadar yaygın olduğu bir yerde, buradaki değerli işletmeciler, sanayicilerin üstün bir fedakarlıkla istihdam yaratmış olması, yaklaşık 1 buçuk milyona yakın aileye ekmek kapısı olması, takdire şayan bir durumdur. MHP olarak katma değer, istihdam yaratan her değerli şahsiyeti tebrik ediyoruz." 

Bahçeli'nin katıldığı etkinliklerde, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan, Atila Kaya, Şefkat Çetin ve milletvekilleri de bulundu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com