MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:
"25 siyasi parti seçimlere katılıyor. Bunların hepsi sizler tarafından kurulmuş partiler, demokrasimizin vazgeçilmez unsurları. Öne çıkarttıkları partilere oy veren vatandaş da diğerlerine verenler neyin nesidir?"

İSTANBUL (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "25 siyasi parti seçimlere katılıyor. Bunların hepsi sizler tarafından kurulmuş partiler, demokrasimizin vazgeçilmez unsurları. Öne çıkarttıkları partilere oy veren vatandaş da diğerlerine verenler neyin nesidir?" dedi. 

Bahçeli, partisinin Avcılar seçim irtibat bürosunu açmak üzere geldiği Marmara Caddesi'nde kurulan sahneden vatandaşlara hitap etti. 

Partisinin yaklaşan yerel seçimde bin 394 noktada seçime gireceğini belirten Bahçeli, Türkiye'nin sosyal ve ekonomik şartları, karşı karşıya kaldığı iç ve dış tehditlerin seçimleri çok önemli hale getirdiğini söyledi. 

Bahçeli, AK Parti'nin kuruluş ve iktidar olma sürecine değinerek, AK Parti'nin milletin kendisine yönelmesini anlayamadığını, kerametin kendisinde olduğunu zannederek ülkeyi yönetmeye çabaladığını anlattı. 

AK Parti iktidara geldiğinde Recep Tayyip Erdoğan milletvekili olmadığı için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün hükümeti kurduğunu ve 116 gün sonra Erdoğan'ın Başbakan olduğunu söyleyen Bahçeli, "Şimdi, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu 116 günü kapsayan o karanlık dönemini, Recep Tayyip Erdoğan anlatsın da dinleyelim bakalım" dedi. 

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın bu dönemi anlatmadan söyleyeceği hiçbir şeyin inandırıcı olmadığını savunarak, Erdoğan'ın "milleti değişik yöntemlerle, medya aracılığı, parti faaliyeti, nohut, fasülye, kömürle kandıra kandıra" yüzde 50'lere vardığını ileri sürdü. 

Başbakan Erdoğan'ın yolsuzluk ve rüşveti 17 Aralık'tan sonra ağzına hiç almadığını ve herkesi kendine darbe yapan insanlar olarak gördüğünü iddia eden Bahçeli, Erdoğan'ın kendisini aklamadığını ifade etti. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bazı televizyonlarda araştırmacı adına insanlar çıkarıyorlar. 30 yıldan beri aynı insanlar aynı şirketlerle televizyona çıkıyor 'yapılan kamuyou araştırmasında şu parti şunu, bu parti bunu alacak' diyorlar. Şimdi yine türediler. 'Büyükşehir 2 parti arasında olur' diyorlar. Birisini bir şirket, diğerini öbür şirket öne çıkarıyor. Yani 'Seçim AK Parti ile CHP arasında olur' diyorlar. Bu tespiti yaparken bunlar kamuoyu araştırması yapmıyor, kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. Hepsinin arkasında değişik unsurlar var. Bunlar İstanbul'da yaşayan değerli vatan evlatlarının siyasi iradesine ambargo koymaya çalışıyorlar. 25 siyasi parti seçimlere katılıyor. Bunların hepsi sizler tarafından kurulmuş partiler, demokrasimizin vazgeçilmez unsurları. Öne çıkarttıkları partilere oy veren vatandaş da diğerlerine verenler neyin nesidir? Bu vatandaşlarımızın iradesine nasıl ambargo koyarsın. Yani İstanbul'da AKP ile CHP'den başka seçime giren parti yok mudur? AKP var, CHP var bir de Milliyetçi Hareket Partisi var. Öyleyse buradan, Avcılar'dan herkese 'Ne AKP ne CHP ille de MHP vardır' diyeceksiniz."

Bahçeli, konuşmasından sonra MHP Avcılar Seçim İrtibat Bürosu'nu hizmete açtı.

Mehter takımının da konser verdiği açılış etkinliğinde, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan, Atila Kaya, Şefkat Çetin ve milletvekilleri de bulundu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com