MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:
"Sen, kurduğun Adalet ve Kalkınma Partisi'ne 'AKP' deneceği zaman itiraz ettin, 'Benim partimin adı ak' dedin ama bizim bulgur kazanının dibi gibi kapkara oldun"

OSMANİYE (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sen, kurduğun Adalet ve Kalkınma Partisi'ne 'AKP' deneceği zaman itiraz ettin, 'Benim partimin adı ak' dedin ama bizim bulgur kazanının dibi gibi kapkara oldun" dedi.

Bahçeli, memleketi Bahçe ilçesinde partisince düzenlenen mitingde, vatandaşların seçimlerde hangi partiye oy verirse versin sandığa gitmesini istedi.

30 Mart'taki yerel seçimlerde tüm partilere ve adaylara başarılar dileyen Bahçeli, seçimde görev alacakları oy sayımı sırasında dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Ayakkabı kutularının 100 günden bu yana Türkiye'nin gündeminde olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Şimdi Ayakkabı kutusunda artık ayakkabı yok, yeşil Amerikan dolarları var. Bu nasıl bir iştir? Bu kadar yoksulun, bu kadar garibin olduğu bir yerde parayı saklayacak yer mi bulamadın da ayakkabı kutusuna koyuyorsun? Bu milletin zekasıyla alay mı ediyorsun? Öbür taraftan İran'dan bir uşak gelmiş, şarlatanın biri, 29 yaşında. Değerli vatandaşlarım, iktidarın dört bakanı, onun çocuklarını avucunun içine almış oyum oyum oynatıyor, tam 187 milyon Türk Lirası rüşvet dağıtmış. Kimdir bu? Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş değerli kardeşlerim, bu soruları sormak lazım. Bunlar sizin için yüz karası değil, bunu yapanlar için yüz karası. 100 günden bu yana sayın Recep Tayyip Erdoğan, ne esnafın derdinden bahsediyorsun, ne yoksuldan bahsediyorsun, ne hayvancılıkla uğraşandan bahsediyorsun, ne işsizlerden bahsediyorsun, çıkmışın 'Bana komplo yapılıyor, bana montaj yapılıyor' diyerek hakimler kıyıyorsun, savcıları dağıtıyorsun, arkasından 8 bin polisi de yerlerinden ediyorsun. Neden çekiniyorsun, korkun nedir? Sen, kurduğun Adalet ve Kalkınma Partisi'ne 'AKP' deneceği zaman itiraz ettin, 'Benim partimin adı ak' dedin ama bizim bulgur kazanının dibi gibi kapkara oldun."

Bahçeli, bazı vatandaşların çevredeki binaların üzerinden sahte dolar banknotları atması üzerine, "Bu Bahçe'ye ne olmuş, havada dolar dolaşıyor. Değerli arkadaşlarım bunları ayakkabı kutusuna koyacaksın da mağazalarda var mı acaba boş kutu? Bunlar işin şakasıdır ama gerçeği toplumsal çürümedir" dedi.

"Adalet terazisi bozulmuş, bir tarafında yolsuzluk ve rüşvet, öbür tarafına 30 Mart'ı, seçim gününü koyarsan bu adaletin terazisi çekmez. Bu terazinin bir tarafı yıkılır, yıkılan taraf altında da Allah muhafaza sayın Recep Tayyip Erdoğan sen kalırsın" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"30 Mart günü sandığa gidip, 'Recep ağa artık yeter, kendine bir çeki düzen ver, senin oğlun Bilal'in evi var, barkı var, gemisi var ama AKP'ye oy vermiş Hasan efendilerin, Ali beylerin çocuklarında var ise bir Bilal hala yokluk içerisinde. Kendisine çeki düzen vermesi için AKP'yi uyarmak lazım."

- Düziçi mitingi

Bahçeli, ardından Düziçi ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

Türkiye'nin yaklaşık 11 yıldır AK Parti tarafından yönetildiğini hatırlatan Bahçeli, "Bu siyasi iktidar milletimize vermiş olduğu sözleri yerine getirememiştir. Bu siyasi iktidar, ekonomik sosyal sorunlarımızı çözememiş aksine arttırmıştır. Bu iktidar ne akla hizmet ediyor anlamak da mümkün değildir" şeklinde konuştu.

İnsanların gittikçe ağırlaşan sorunlarının olduğunu, işsizliğin yaygınlaştığını, yoksulluğun arttığını, esnaf, çiftçi, hayvancının sorunlarının çözülemediğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu siyasi iktidar yavrularımızın andından ne istiyor? 'Türk'üm, doğruyum, çalışkanım' demekten niye rahatsız oluyor? Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş kardeşlerim, buna nasıl rıza gösteriyorsunuz? 'Türk'üm, doğruyum, çalışkanım' diyeceği yerde 'Çalanım, hırsızım, soyguncuyum' mu desin? Dağda, ovada, parkta, resmi kuruluşlarımızın her tarafında 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünden Adalet ve Kalkınma Partisi, Recep Tayyip Erdoğan niye gocunuyor. Bankalarda, bakanlıklarda, diğer kamu kuruluşlarında Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olarak TC yazısını niye sildiriyor ama sıkıştığı zaman, dara düştüğü zaman kalkıyor diyor ki, 'Ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım' diyor. Başbakanlığında TC'yi kullanıyorsun da Ziraat Bankası'nda niye kaldırıyorsun? Demek ki sizin bir art niyetiniz var. Sizin arka bahçeniz karanlık, o karanlık şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi'nin akını da karartmıştır."

Bahçeli, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini dile getirerek, "Adalet Kalkınma Partisi milli birliğimizi, dirliğimizi, bin yıllık kardeşliğimizi zedelerken öte yandan, Suriye'de bir benzeri görülen Batı Kürdistan özerk yönetimini şimdi, Barzani'yi Diyarbakır'lara, bilmem kimleri oralara taşıyarak, oralarda gösteri yaparak Kuzey Kürdistan özerk yönetiminin temellerini atmaya çalışıyor. Sayın başbakan ayrımcılık yapıyor, sayın başbakan bölücülük yapıyor, sayın başbakan PKK ile BDP ile AKP ile işbirliği içerisinde. Şimdi kalkmış herkesi suçluyor. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvetten sonra zaten güç delisi olmuş, güç alanını genişletmeye çalışıyor, öbür taraftan da yargıyı kuşatıyor, onu siyasallaştırıyor, arkasından da AKP'leştirerek yolsuzluk ve rüşvetin üstünü örtmeye çalışıyor. Başaramayacaksın sayın Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde konuştu.

Bahçeli konuşmasının ardından ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com