MHP Genel Başkanı Bahçeli, Adana'da:

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Adanada:
"Hem mecliste hem hükümette önemli bir siyasi güçle iktidarı yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi, propaganda veya seçim beyannamelerinde vatandaşa ne vaadetmişse onları yerine getirmekte aciz üzerine düşmüş ve başarılı olamamıştır"

ADANA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hem mecliste hem hükümette önemli bir siyasi güçle iktidarı yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi, propaganda veya seçim beyannamelerinde vatandaşa ne vaadetmişse onları yerine getirmekte aciz üzerine düşmüş ve başarılı olamamıştır" dedi.

Bahçeli, partisinin Yüreğir Belediye Başkan adayı Yücel Bayram'ın seçim ofisi önünde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sosyal ve ekonomik sorunlar ile iç ve dış tehditlerin 30 Mart yerel seçimlerine farklı anlam yüklediğini belirtti.

11 yıldır AK Parti'ye oy vermiş olanlar da dahil vatandaşların seçimi iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, tüm seçmenlerin sandığa giderek demokratik haklarını kullanmaları gerektiğini kaydetti.

Kullanılacak oylar kadar oyları sahiplenmenin de önemli olduğuna işaret eden Bahçeli, parti görevlilerinin oyların sayımı sırasında titiz davranmaları gerektiğini söyledi.

AK Parti iktidarında Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunlarının çözüme kavuşturulmadığını savunan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Hem mecliste hem hükümette önemli bir siyasi güçle iktidarı yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi, propaganda veya seçim beyannamelerinde vatandaşa ne vaadetmişse onları yerine getirmekte aciz üzerine düşmüş ve başarılı olamamıştır. Ülke iyi yönetilmemiştir, ülkemizde önemli sorunlarımız bulunmaktadır. 76 milyon, Türkiye'nin her tarafında, birlik ve dirlik içerisinde, bir arada yaşamayı arzuluyor. Ne etnik yönden bir farklılık ne de mezhep yönünden bir farklılık hiçbir zaman dikkate alınmaması gereken durumlar olarak bir arada ve birlikte bin yıllık kardeşliğimizi ve hukukunu koruyarak yaşamak durumundayız. Türkiye'nin 76 milyon nüfusunun yüzde 59'u yoksuldur. Bu yoksulların içerisinde 13 milyonu açlık sınırının altındadır. Bir baba düşünün ki 4 çocuğuyla beraber açlık sınırının altında. Eşi diyor ki 'akşama ne yapayım', o da diyor ki 'bir şey düşün'. Bir bulgur dahi, bir pirinç dahi, hele hele etti tavuktu bunlar hayal olmuş, eve getiremiyor. Hele son zamanlarda televizyonlarda bazı tüketim mallarının reklamı var. Bu reklamların büyük bir çoğunluğu, genellikle gıda harcamalarıyla ilgili. Mesela çikolata reklamı, dondurma reklamı, baklava reklamı bilmem ne... Bunu alan var, alamayan var, yoksul da olsa televizyonu seyreden var. Tamam reklamını yap, tanıtıcılığını yap ama birilerine buna imkan kılarken öbürünün ağzını sulandırmaya ne hakkınız var sizin."

Açlığın, akşam eve gelirken bir şey getirememenin ezikliği, çocukların isteklerini karşılayamama demek olduğunu anlatan Bahçeli, bu durumun etnik unsuru ve mezhep farkı olmayacağını, bu sorunun altında gelir dağılımındaki adaletsizliğin olduğunu bildirdi.

Nüfusun yüzde 20'lik bölümünün milli gelirden yüzde 56 pay aldığını, yüzde 20'lik en son birimin milli gelirden yüzde 4,5 pay aldığını aktaran Bahçeli, "Bunun böyle devam etmesi hali, hele hele de zamanla yaşanan krizlerle, yanlış ekonomik politikalarla yoksullaşma oranı da gittikçe artarsa Türkiye'de Allah muhafaza yiyenlerle yemeyenlerin kavgası başlar. 'Ben iktidarım, ben herşeyi yaparım, benim dediğim dedik olacaktır, al ananı git, oy vermezsen verme' tabirleriyle böbürlenmeye, kibirlenmeye, aşağılamaya kimsenin hakkı yoktur. Sen Ortadoğu'nun sultanı da olsan hakkın yok, padişahı da olsan hakkın yok, Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan olsan hakkın yok" dedi.

Bazı partililerin "Hırsız Tayyip" şeklinde slogan atması üzerine Bahçeli, "Ona yargıçlar karar versin, eğer doğru dürüst bir yargıç kaldıysa" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin birçok sorunu olduğunu belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Recep Tayyip Erdoğan, sağda solda aklı uçuk danışmanlarınla 'sana komplo yapılıyor, sana şu yapılıyor' diye kendi kendini kandırma. Senin ne yaptığın halka mal olmuş, şuraya baksana, 'ayakkabı kutum boş' diyor ama üstüne de yazmış, 'vatandaşım' diyor. Bunun manası nedir? Vatandaş olarak ayakkabı kutusunda herhalde 5 seneden beri almış olduğu ayakkabıyı giye giye altı delindiği için kutuda koruyacak hali yok. Yeni ayakkabı alacak hali de yok ama bazılarına bakıp, orada dolar olduğunu duyunca feryat ediyor. 'Benim ayakkabı kutum boş' diyor. Recep Tayyip Erdoğan bunu anla."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com