MHP Genel Başkanı Bahçeli Adana'da:

MHP Genel Başkanı Bahçeli Adanada:
"30 Mart'ta Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu aşağı doğru, merdiveni ters iner gibi indireceksiniz"

ADANA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "30 Mart'ta Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu aşağı doğru, merdiveni ters iner gibi indireceksiniz" dedi.

Bahçeli, partisince İmamoğlu ilçesinde düzenlenen mitingde, yerel seçimler öncesi il il, ilçe ilçe Türkiye'yi gezdiklerini söyledi.

Yerel seçimlerin önemine dikkati çeken Bahçeli, "Türk siyasi hayatında farklı bir yeri bulunan, 45. yıl dönümünü kutlayan, köklü ve gelenekli bir siyasi  parti olan MHP, bu seçimlerde 'ben varım' ve 'kazanacağım' diyor" diye konuştu.

Bahçeli, ülkenin çok değişik siyasi iklimde bulunduğunu, böyle olunca seçimlerin anlamını daha iyi kavramak gerektiğini anlatarak, önce belediye başkanlığı, arkasından Cumhurbaşkanlığı, sonra da milletvekilliği seçimleri ile Türkiye'nin tarihi bir sürece gireceğini kaydetti.

Vatandaşları sandığa gitmeleri konusunda uyaran Bahçeli, kullanılan oylara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Bahçeli, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini öne sürerek, şöyle devam etti:

"17 Aralık 2013, ayakkabı kutusunun meşhur olduğu gündür, 4 bakanın, İran'dan gelmiş bir şarlatanın avucunda oyum oyum oynatıldığı gündür. Bir havuzda 630 milyon dolar toplanıyor. Gazeteciler, sayın Başbakan'a diyorlar ki 'efendim, bu 630 milyon dolar toplanmış, bunu verenler hakkında ne diyorsunuz?' 'Onlar istikrarlı iş adamları, onlar havuza da girse ıslanmazlar' diyor. Havuzda su olsa cıbıl cıbıl çıkarlar da havuzda dolar olunca niye ıslansınlar."

AK Parti'yi eleştiren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bu yalanlarla Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye'yi nasıl yönetmiş, yalan lobisi ile yönetmiş. Her gün televizyona çıkmış, yalan üzerine yalan söylemiş. Arkasından talan lobisi ile Türkiye'nin her imkanını talan etmiş, yakınına, hısmına, kendisi ile iş yapan müteahhitlere, Türkiye'nin her tarafını vermiş. Bu da yetmemiş, sadece 17 Aralık'ta 187 milyon lira 4 bakanın çocukları arasına rüşvet alışverişi olmuş, dolayısıyla babaları da buna katılmış. Bir bakan var ki 28 kez rüşvet almış, bir bakan var ki 3 kez ama 1,5 milyar dolarlık rüşvet almış. Allah'tan korkmazlar. Bu, çalan lobisi değil de nedir acaba. Onun için ülke böylece yönetilemez, böyle devam edilemez. Bu kadar yiyenlerle yemeyenlerin birbirlerine olan husumeti devam eder, toplumsal hareket başlarsa çok büyük sıkıntılar ortaya çıkar. Onun için buna bir son vermek lazım. Nasıl vereceğiz, demokrasi içerisinde. En yakın seçim 30 Mart'ta. Öyleyse sandığa gideceğiz, 30 Mart'ta Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu aşağı doğru, merdiveni ters iner gibi indireceksiniz. 30 Mart'ta iktidar değişikliği olmaz ama iktidarın değişmesinin yol izi ortaya çıkar ve Allah'ın izniyle ya kendileri gider, gitmiyorlarsa millet iradesi olarak denecek ki 'Recep ağa, seni yüzde 51 ile getirdik, hadi şimdi yüzde 51 ile güle güle' diyecekler. İktidardan düştüğü gün gideceği yer belli, Yüce Divan'a gidecek Allah'ın izniyle. Bunların alayının hesabını verecek, vermezse olmaz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com