MHP Genel Başkanı Bahçeli, Adana'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Adanada
Bahçeli: "Türkiye'nin üniter yapısı sarsılıyor. Toprak bütünlüğü bölünmenin eşiğine getiriliyor. Biz MHP olarak, büyük Türk milletinin aziz evlatları hangi kökenden olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun hepsini bütünüyle kavrıyoruz. Tümüyle kucaklıyo

ADANA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin üniter yapısı sarsılıyor. Toprak bütünlüğü bölünmenin eşiğine getiriliyor. Biz MHP olarak, büyük Türk milletinin aziz evlatları hangi kökenden olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun hepsini bütünüyle kavrıyoruz. Tümüyle kucaklıyoruz, kaynaştırıyoruz, birleştiriyoruz ve 'Ne mutlu Türk'üm' diyene çatısı altında buluşturuyoruz" dedi.

Bahçeli, partisince Kozan ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Yerel seçimlerin, sosyal ve ekonomik sorunların arttığı, iç ve dış tehlikelerin yükseldiği ve Türkiye'de önemli bazı gelişmelerin de eşiğindeki bir süreçte yapılacağını ifade eden Bahçeli, Büyükşehir Yasası ve getirilen yenilikler hakkında vatandaşa bilgi verdi.

Ülkede yoksulluğun arttığını, açlık sınırının altındaki nüfusun da yükseldiğini dile getiren Bahçeli, şunları söyledi:

"Türkiye'nin üniter yapısı sarsılıyor. Toprak bütünlüğü bölünmenin eşiğine getiriliyor. Biz MHP olarak, büyük Türk milletinin aziz evlatları hangi kökenden olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun hepsini bütünüyle kavrıyoruz. Tümüyle kucaklıyoruz, kaynaştırıyoruz, birleştiriyoruz ve 'Ne mutlu Türk'üm' diyene çatısı altında buluşturuyoruz. Ancak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan o kadar yanlışın içerisinde, bu kadar kaybettiklerini yerine getirememenin aczinde. Türkiye'nin temel meselelerini çözeceği yerde Türkiye'yi ayrıştıracak, bir daha bir araya getirmeyecek, bir kardeş kavgasına zemin hazırlayabilecek gafilce davranışlarla Türkiye'yi zora koyuyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yoksulluğun, açlığın, kimsesizliğin, öksüzlüğün bu kadar olduğu bir yerde bula bula çocuklarımızın andını kaldırmak mı olmuştur? 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünü dağda, bayırda, parkta silmek mi olmuştur? Çocuklarımız ne deseydi? 'Türk'üm, çalışkanım, doğruyum' diyeceği yerde, 'çalanım, soyanım, hırsızım' mı deseydi."

17 Aralık'tan bu yana geçen süre içerisinde Türkiye'nin en önemli meselesinin "yolsuzluk ve rüşvet" olduğunu savunan Bahçeli, "Türkiye'de son konuşulan, ayakkabı kutusu partisi olmuştur. Türkiye'de son konuşulan, bir Başbakana yakıştıramadığımız, 'montaj' diyor inşallah montajdır ama gerçekse, evde Bilal oğlanda bir milyar doların ne gereği var? Nereden buldun bu parayı?" diye konuştu.

Bahçeli, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi sonunun geldiğini iddia ederek, şöyle devam etti:

"Sorunların çözümü demokrasi içerisinde olmalıdır. Baskıyla, zulümle, yasakla, sertleşen bir yönetimle, parti devleti olma ihtiraslarıyla Türkiye'nin sorunu çözülemez. Onun için demokrasi içerisinde çözmemiz lazım. Nasıl çözeceğiz? Seçimle. En yakın seçin ne zaman, 30 Mart. Öyleyse Recep Tayyip Erdoğan 30 Mart'ta bu millet seni uyaracak, ya yola geleceksin ya baştan çıkacaksın. Bu millet yeri geldiğinde senden hesap soracak, ne kadar haram varsa onları yasal yönden helalleştirerek yoksula verilecektir. Zannetme bir milyar dolar senin babanın malı, değil. Kesene kalmayacak."

Bahçeli, daha sonra Ceyhan'daki mitinge katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com