MHP Genel Başkanı Bahçeli, Burdur'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Burdurda
Bahçeli:

BURDUR (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “(Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin) Allah vere de montaj olsun. Ama bu doğruysa Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı böyle bir rezilliğe düşemez. ‘Akşam vakti şunları şunları şunlara götür, gece görünmeden paraları dağıt’ diyemez. Bu doğru ise Sayın Başbakanın en haysiyetli hali istifa etmesi olması lazım" dedi.

Bahçeli, Burdur’un Çavdır, Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Bahçeli, yaptığı konuşmalarda, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin önemli olduğunu belirterek, vatandaşların sandık başında oylarını kullanmalarını, sandık görevlilerinin de görevlerini iyi yapmalarını istedi.

Türkiye’nin önemli sorunları olduğunu ancak bunların iyi bir iktidar ile ortadan kaldırılabileceğini söyleyen Bahçeli, bir ihmal ile Türkiye’yi tehlikeye sokacak olayların da yaşandığı ifade etti. Sosyal hareketliliği, kargaşayı desteklemenin doğru olmadığını ifade eden Bahçeli, "Özellikle AKP’li kardeşlerime sesleniyorum. Partinizi seviniz, destekleyiniz ama ihanete katılmayınız" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık kendisine yönelik bir komplo, darbe girişimleri olduğu yönünde açıklamalarda bulunduğunu anlatan Bahçeli, 17 Aralık 2013’te ise Türkiye’nin gündemini meşgul eden bir operasyon yaşandığını ve bu operasyona ilişkin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen bir ses kaydının ortaya çıktığını dile getirdi.

Başbakan Erdoğan’ın bu ses kaydının montaj ürünü olduğunu savunduğunu ifade eden Bahçeli, “Allah vere de montaj olsun. Ama bu doğruysa Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı böyle bir rezilliğe düşemez. ‘Akşam vakti şunları şunları şunlara götür, gece görünmeden paraları dağıt’ diyemez. Bu doğru ise Sayın Başbakanın en haysiyetli hali istifa etmesi olması lazım" dedi.

TÜBİTAK’ta 7 kişinin görevden alınmasına ilişkin ise Bahçeli, bu kişilerin ses kaydının montaj olup olmadığını tespit edecek kişiler olduğunu, görevden alınmalarına bir anlam veremediklerini ifade etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da ses kaydının montaj olduğu yönünde açıklamada bulunduğunu hatırlatan Bahçeli, "Eğer o montaj değil, gerçek olduğunda Türkiye’den ayrılıp gitmen lazım. Senden bakan olmaz. ‘Bize müracaat ederlerse araştırırız’ diyor. 'Ama ben dinledim, kesin montaj bu’ diyor. Sen kimsin. Ses mühendisi misin? Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi olacağın yerde milletin haysiyeti ol" diye konuştu.

Türkiye'de insanların ayakkabı kutularıyla dalga geçer hale geldiğini ve bunun bir moda haline dönüştüğünü dile getiren Bahçeli, ayakkabı kutusu denilince insanların yanlış anlamlar çıkarmaya başladıklarını kaydetti. 

Bir ülkenin Başbakanı ile oğlu arasında paraların nereye dağıtılacağının konuşuluyor olmasının o ülkenin çöktüğünü gösterdiğini ve biran önce harekete geçilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, çözümün demokrasi yöntemiyle gerçekleştirilmesi gerektiğini bildirdi. Bahçeli, "Çözümü sosyal hareketlerde, kargaşada, kardeş kavgasında aramayalım, çözümü sandıkta arayalım. Recep Tayyip Erdoğan'a diyeceğiz ki bunlar gerçekse sen Çankaya yokuşuna çıkamazsın. Artık Cumhurbaşkanlığı senin için bir hayaldir, rüyadır, hülyadır" dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 2015 yılında yapılacak genel seçimde de yüzde 51 oyla iktidara gelen AK Parti'nin yüzde 51 oyla güle güle denmesi gerektiğini kaydetti. 

Bahçeli, beldelerin kapanmasına da anlam veremediklerini belirterek, iktidara geldiklerinde kapanan tüm beldeleri yeniden eski unvanlarına kavuşturacaklarını söyledi.

Çavdır’da Ömer Akın’ın, Tefenni’de ise Ümit Alagöz’ün, Karamanlı’da Ali İhsan Avcı’nın ve Yeşilova’da Yunus Tokgöz’ün aday olduğunu belirten Bahçeli, vatandaşlardan destek istedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com