MHP Genel Başkanı Bahçeli, Çankırı'da:

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Çankırı'da:
17 Aralık''ta baktık ki AK Parti değil, kapkara bir Adalet Partisi var"- "Sayın Başbakan konuşurken bazen herkese hakaret ediyor, Milliyetçi Hareket Partisi'ne 'yavru' diyor. 45 yıllık parti, kendisi kısa pantolonla gezerken bu parti m

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "17 Aralık''ta baktık ki AK Parti değil, kapkara bir Adalet Partisi var" dedi.

Bahçeli, Orta ilçesinde partisinin seçim irtibat bürosu açılışının ardından halka hitaben yaptığı konuşmada, Belediye Yasası ortaya çıkarılırken tarihi yanlışlık yapıldığını öne sürdü.

Bazı beldelerin kapatıldığını anlatan Bahçeli, "Milletimiz teveccüh ederse iktidar sorumluluğunu üstlendiğimiz zaman köyden şehre doğru yönelişin önünü kesen bu yasağı, bu kapatmayı ortadan kaldırıp bu beldelerin tamamını açacağız. Bu, önemlidir. Tekrar kasabayı köye döndürmek, diğer yerlerden oraya hizmet akışını sağlamak, orada yaşayan insanlara zulümdür. Bunu ortadan kaldırmak için gayret göstereceğiz" diye konuştu.

Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisinin halka hak ettiği hizmeti vermediğini ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Dönüşüm' demiştir, dönüşümü yaparken 90 yıllık cumhuriyetimizin tüm değerlerini ortadan kaldıran yanlışlığın içerisine girmiştir. 'Değişim' demiştir, Türkiye'de değişimi ayrışma algılamış, Türk milletinin varlığını, kardeşçe yaşama özelliğini tahrip etmek için mezhep ve etnik temelli ayrımcılığı ortaya koymuştur. Bütün bunların hepsine karşı millet olarak direnebilir, bölünmeye karşı tavrımızı ortaya koyabiliriz. Ekonomik yönden sıkıntılarımız vardır, bunları gerekli tedbirleri almak kaydıyla ortadan kaldırabiliriz. 17 Aralık, 11 yıllık bir AKP iktidarının özü olarak ortaya çıkmıştır. 17 Aralık''ta baktık ki AK Parti değil, kapkara bir Adalet Partisi var. "

- Çerkeş

MHP Lideri Bahçeli, Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan'ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Tarhan, Bahçeli'ye bir tepsi Çerkeş baklavası hediye ederek, bunun Atatürk tarafından misafirlerine ikram edildiğini söyledi.

Seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Bahçeli, halka hitaben yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her şeyi 2002 yılından başlattığını savunduğu ileri sürerek, şöyle konuştu:

"Recep Tayyip Erdoğan'a göre Atatürk, İnönü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan yoktur. Ne yana baksan Recep Tayyip Erdoğan, televizyonu açsan sabah 06.30'dan ertesi gün 06.30'a kadar Recep Tayyip Erdoğan. Böyle bir kibir, gurur ve kendini sevme olabilir mi? 2003 ile 2013 yılları arasında baktığınız zaman birçok şey olmuştur bu ülkede. Bunların hiçbirisini yok farz ediyor, cumhuriyeti dürüyor, bir kenara bırakıyor, 2003 yılından bu yana bir zihniyetle ülkeyi dönüştürmeye çalışıyor. En sonunda da 'Türkiye'yi değiştireyim' derken felaketin eşiğine getiriyor."

- 17 Aralık'taki operasyon

Bahçeli, 17 Aralık'ın kendi kendine patlayan bir gün olmadığını ileri sürerek, "Kibrin, gururun, kendinden başkasını tanımayanın, her şeyi ben yaptım iddiasında olanın, bazı konularda kendi milletvekilleri, parti yöneticilerine oy vermiş insanların dahi bilgisi olmayan, iki danışman, bir Recep Tayyip Erdoğan, bir de medyadaki adı belli olan 'Alo Fatihlerle' memleketi yönetiyor" diye konuştu.

11 yılın az süre olmadığını, bu sürede çok şeylerin yapıldığını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bunlar yapılırken başka şeylerin de yapıldığını 17 Aralık bize gösterdi. Sayın Başbakan, konuşurken bazen herkese hakaret ediyor Milliyetçi Hareket Partisi'ne 'yavru' diyor. 45 yıllık parti, kendisi kısa pantolonla gezerken bu parti millet hizmetindeydi. Kendisi kale arkasında top toplar, antrenörden torpilli olarak arada sırada sağ bek ya da santrafor oynarken MHP, Türkiye'nin kurtuluşu için fedakarca can veriyordu. Şimdi kalkmış, bunun adına 'yavru muhalefet' diyor. Söylerken de 'ME-HA-PE' diyor. Yani Türkçeyi de alfabeyi de sulandırıyor. Alfabeyi de Tayyipçe söylemeye başlıyor. Peki kendisine 'AKP' dediğiniz vakit partimin adı 'AK Parti'dir diyor. 17 Aralık'taki o kirli kararın içinde AK Parti'ye nasıl 'ak' diyelim? Kapkara olmuş."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yılın modasının kundura kutusu olduğunu, vatandaşların ayakkabılarını şaibeden uzak durmak için kutuya koydurmadan satın aldığını iddia etti.

- "Türkiye, böyle gidemez"

Yeni bir yasayla öğretmenlerin de yerle bir edileceğini ileri süren Bahçeli, şunları dile getirdi:

"Türkiye, böyle gidemez. Türkiye'yi tahrip edemezsin. 'Aileni, oğlun Bilal'i kurtarayım' derken milleti yakamazsın. Senin yapacağın şudur, 11 yıllık gururlu davranışınla televizyona çık, icaraatın içinden programını yap ve millete 'Aziz milletim, 11 yıldır bana iktidar yetkisi verdiniz, gayret gösterdim ama 17 Aralık'ta bir şeyler oldu, AK'ın kapkara olduğunu gördüm. Şimdi Türkiye'de vatandaşımın gündemi yolsuzluk ve rüşvet, o sebepten dolayı AK Parti'yi sizden önce aklamak istiyorum, onun için de savcılarımıza emniyet güçlerimize güveniyorum, hepsinin devletin savcısı, polisi olduğuna inanıyorum. O sebepten dolayı yolsuzluk ve rüşvet olayı 17 Aralık'ta patlamışsa sonuna kadar gidin. Kime uzanıyorsa oraya kadar gidin. Oğlum Bilal'a varıyorsa elinden tutayım, en yakın karakola ben götüreyim' de. Niye diyemiyorsun? Demek ki bunun içinde merkez Recep Tayyip Erdoğan."

Bahçeli, iktidarı uyarmanın zamanının geldiğini savunarak, "Bu uyarıdan ders çıkarıyorsa gene hizmet etsin. Gönlünüzden geçiyorsa oy verin ama yolsuzluk ve rüşvetten dolayı ülkeyi çok büyük sıkıntıya soktuğunu söylesin. Eğer bunu söylemiyorsa elinizde bir fırsat daha var, 28 Ağustos. 'Böyle bir adam cumhurbaşkanı olamaz' demelisiniz. Milletvekili genel seçimlerinde de 'Mehter Marşı ile geldin, İzmir Marşı'yla gideceksin' demek lazım. Aksi takdirde ülkede sıkıntılar artacak" ifadesini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, ilçedeki tekstil fabrikasını da gezdi.

Muhabir: Erdinç Aksoy
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com