MHP Genel Başkanı Bahçeli Denizli'de

MHP Genel Başkanı Bahçeli Denizli'de
Devlet Bahçeli, Buldan ilçesinde halka hitap etti- Bahçeli: "Ülkemiz toplumsal bunalıma doğru sürükleniyor" - "Bir yanda kadına şiddet, bir yandan aile faciaları, öbür tarafta asayişsizlik, öbür tarafta Türkiye'yi bölünmeye götüren süreç, öbür tarafta

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin toplumsal bunalıma doğru sürüklendiğini öne sürerek, "Bir yanda kadına şiddet, bir yandan aile faciaları, öbür tarafta asayişsizlik, öbür tarafta Türkiye'yi bölünmeye götüren süreç, öbür tarafta gelir dağılımındaki adaletsizlik, açlık yoksulluk, şimdi de ayakkabı kutularında dolarlar dolaşıyor bu ülkede. Bunu sizler hak etmiyorsunuz, bunu bizler hak etmiyoruz" dedi.

Bahçeli, Sarayköy Belediye Meydanında yaptığı konuşmada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçiminin çok önemli olduğunu belirterek, seçime katılacak bütün siyasi partilere ve adaylarına başarılar diledi.

Kendilerine iktidar nasip olursa şu anda iktidardakilerin yedi sülalesinden hesap soracaklarını ifade eden Bahçeli, "Ülkemiz siyasi, sosyal ve ekonomik yönden darboğazdan geçiyor. Bu gidişata dur demek lazım. Bunu millet yapacak" dedi.

Sarayköy'de pazar yerini gezen ve vatandaşları selamlayan Bahçeli, daha sonra Buldan ilçesine geçti.

Buldan'da Şükür Camisi Meydanında MHP Buldan Belediye Başkan adayı Habib Kızılöz'ün seçim bürosunun açılışına katılan Bahçeli, halka hitap etti.

30 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçiminin sadece belediye başkanı seçmekle kalmayacağını ifade eden Bahçeli, seçimlerin aynı zamanda Türkiye'de AK Parti dönemi sonrasını belirleyeceğini söyledi.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2014 ve sonrasında üç siyasi olay karşımızdadır. Bunlardan birincisi 30 Mart'ta yapılacak olan mahalli idareler seçimleri, ikincisi 28 Ağustos 2014'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri, üçüncüsü de en geç 2015 yılı 12 Haziran'a kadar yapılması gereken 25. dönem milletvekilliği genel seçimleridir. Bu üç siyasi olay Türkiye'nin geleceğini belirleyecektir. Bu seçimler bütün siyasi partiler tarafından önemsenmelidir, bu seçimler halkımız tarafından önemsenmelidir. Bu seçimlerin önemini kavrayabilmek için mutlaka ve mutlaka sandığa gitmeyi de görev ve sorumluluk olarak kabul etmeliyiz."

Devlet Bahçeli, bugün Türkiye'de yaşanmakta olan kamplaşma, kargaşa, kaos, kriz, kavga ortamından ülkeyi demokrasi içerisinde çıkartabilmek için mahalli idareler seçimleri bir başlangıç olması gerektiğini savundu.

- "Kapatılan belediyeleri yeniden açacağız"

Büyükşehir belediyesine karşı olmadıklarını dile getiren Bahçeli, "Toplumsal dinamizm, insanların sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması için il belediyesini büyükşehire getirmek suretiyle daha büyük imkanlarla güzel bir hizmet sunabilirsiniz. Fakat mesafe kat etmiş, köyden şehre dönüşüş, şehrin imkanlarını köye getirişin önemli bir kilometre taşı olan belde belediye başkanlıklarını ortadan kaldırmak adaletsizlik olmuştur. MHP olarak eğer milletim bir gün iktidar sorumluluğunu partime verirse kapatılan ne kadar belediye varsa alayını yeniden açacağız" dedi.

Ülkenin iyi yönetilmediğini savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Ülkemiz toplumsal bunalıma doğru sürükleniyor. Hanelere kadar bu sıkıntılar girmiş durumda. Bugün televizyoncuların dikkatini çekmek istiyorum. Hiç algılamadığımız, beklemediğimiz, olmaması gereken aile çatışmalarının sonucunun acı halini sanki Türkiye'nin en önemli gündemiymiş gibi saatlerce televizyonlarda vermesi doğru bir yaklaşım değildir. Kadına şiddete yönelik hadiselerin gittikçe yoğunlaştığı bir ortamda kadına şiddeti saatlerce gösterip katil bozuntularını televizyonlarda sürekli göstermek doğru değildir. Her ailede ufak tefek sıkıntılar olabilir, geçimsizlikler olabilir. Bugünkü hayat şartlarında bu geçimsizlik gittikçe arttığı gibi aile parçalanmaları da oluyor. Ama bu sıkıntılı ortamı her gün televizyonda gösterirseniz o ailenin içerisinde 'madem böyle oluyor, ben de yapayım' diyen bir sürü de katil çıkıyor. O sebepten dolayı haber olarak verin, ama bunu eğitici yönünü de verin. Ailenin nasıl yıkıldığını, nasıl cinnet geçirdiğini, bunu aşmak için hangi tedbirleri almak gerektiğini 1 dakika dahi vermiyorsun. Cinayeti sabahtan akşama kadar tuzlayıp duruyorsun. Böyle şey olmaması lazım. Bu iktidar döneminde en büyük sıkıntı budur. Eğer ailede şiddet, bunalım başladı ise bu toplumun her kesimine sirayet eder. Herkes evdeki kırgınlığı bu sefer sokaktan almaya başlar.

Bir yanda kadına şiddet, bir yandan aile faciaları, öbür tarafta asayişsizlik, öbür tarafta Türkiye'yi bölünmeye götüren süreç, öbür tarafta gelir dağılımındaki adaletsizlik, açlık yoksulluk, şimdi de ayakkabı kutularında dolarlar dolaşıyor bu ülkede. Bunu sizler hak etmiyorsunuz, bunu bizler hak etmiyoruz."

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com