MHP Genel Başkanı Bahçeli, Denizli'de

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Denizli'de
Bahçeli: "Yüzde 51'le iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi, 30 Mart'ta yüzde 35-40'lara veya daha aşağısına inmesi halinde, bir iktidar değişikliğinin havası esiyor demektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yüzde 51'le iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi, 30 Mart'ta yüzde 35-40'lara veya daha aşağısına inmesi halinde, bir iktidar değişikliğinin havası esiyor demektir" dedi.

Denizli'nin Baklan ilçesine giden Bahçeli, Belediye Parkı'ndaki konuşmasında, "Büyükşehir Yasası"yla belde belediyelerinin kapatılmasını yanlış bulduğunu belirterek, iktidara gelmeleriyle kapatılan tüm belde belediyelerini yeniden açacaklarını söyledi.

Bahçeli, bu yıl gerçekleştirilecek yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine dikkati çekerek, en geç 2015 yılında yapılacak genel seçimle birlikte bu iki seçimin, milletin geleceğini tayin edeceğini vurguladı.

Tüm seçmenlere, yerel seçimlerde oy kullanmaları çağrısında bulunan Bahçeli, "İktidar değişikliğiyle ilgili vatandaşların vereceği kararın ilk eğilimi, 30 Mart'ta belli olacak. Yüzde 51'le iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi, 30 Mart'ta yüzde 35-40'lara veya daha aşağısına inmesi halinde, bir iktidar değişikliğinin havası esiyor demektir" dedi.

Daha sonra Çivril ilçesine geçip Ülkücü İşçiler Derneği Şubesinin açılışını yapan Bahçeli, partisinin ilçe binası önünde vatandaşlara hitap etti.

Devlet Bahçeli, yerel seçimlerin, iktidar değişikliğinin başlangıcı olacağını iddia ederek, şöyle devam etti:

"Ekonomik krizler zaman içerisinde aşılabilir. Ancak bu krizin yanına bir de siyasi kriz eklenirse ve bu krizin eklenmesi sırasında, Türkiye'yi demokratik açılım zırvasıyla bölünmesinin eşiğine getirirseniz, bölünmenin eşiğinde Türkiye'de, bin yıllık kardeşlik, kavga ve çatışma ortamına sürüklenirse, bölünen Türkiye'yi tekrar ayağa kaldırmak oldukça çok zordur. Bu nedenle böyle felakete götürecek demokratik anlayış içerisinde aldatmayla memleketi bölme niyetindekilere, fırsat verdirmemek lazım."

"Kardeş kavgası" yaşandığını ifade ettiği Suriye'de, "Batı Kürdistan" adıyla üç kantonlu federal özerk yapı planlamasına geçildiğini dile getiren Bahçeli, "Bunlar, yarın Türkiye'nin baş ağrısıdır. Suriye politikasındaki yanlışlıkların devamıdır. Oslo'dan başlayan, İmralı canisine kadar uzanan görüşmeler zinciri içerisinde, aynı zamanda Diyarbakır'da böyle bir niyetin ortaya çıkartılması istenmektedir. MHP olarak buna izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Bahçeli, daha sonra partisinden Resul Evren'in kızı Suna Evren'in düğününe katıldı. Düğün salonuna alkışlarla giren Osman Çiftçi ve Suna Evren çiftinin bir süre dans etmesini izleyen Bahçeli, daha sonra çifte mutluluklar dileyip, salondan ayrıldı.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com