MHP Genel Başkanı Bahçeli Erdemli'de: (2)

MHP Genel Başkanı Bahçeli Erdemlide: (2)
"MHP son sözünü söylememiştir. MHP bin yıllık kardeşliği bozdurmaz"

MERSİN (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP son sözünü söylememiştir. MHP bin yıllık kardeşliği bozdurmaz" dedi.

Bahçeli, Erdemli ilçesinde düzenlenen mitingde, Türkiye'nin 11 yılda kötü yönetildiğini, bölünmenin eşiğine geldiğini savundu.

AK Parti ile PKK arasında iş birliği yapıldığını iddia eden Bahçeli, bu iş birliğinin tarihi bir hata olduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu davranışı nedeniyle bir gün Yüce Divan'a gideceğini ileri sürdü.

Bahçeli, TBMM'de 5. demokratikleşme paketinin çıkarıldığını ifade ederek şunları söyledi:

"Türkiye'de böyle bir özerklik yılının ilan edildiği sürede, Oslo'da başlayan müzakerelerin sürdürüldüğü bir ortamda buna benzer destekleyici zemin hazırlayıcı yasaların çıkartılması bugünkü iktidarın en büyük günahıdır, en büyük kabahatidir. Bundan kurtuluşu da bu iktidarla mümkün değildir. Recep Tayyip Erdoğan kulağını bir an Erdemli'ye ver. MHP son sözünü söylememiştir. MHP bin yıllık kardeşliği bozdurmaz. MHP Türkiye'yi parçalatmaz, ülkenin milli ve üniter yapısını korur ve Türkiye'de istikrar içinde, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı cazip kılan bir millet şuuruyla hareket eder. Buna aykırı kim varsa bunun düşüncelerinden vazgeçsinler."

Bahçeli, Öğrenci Andı'nın kaldırıldığını hatırlatarak "7 ile 11 yaş arasındaki insanların andını neden ortadan kaldırıyorsun. Ne desin yani. Bilal gibi mi konuşsun. 'Hırsızım, çalışkanım, soyguncuyum mu desin? Ne istiyorsun bu millet evlatlarından? MHP iktidarında tekrar andımızı okutmazsak namerdim" dedi.

17 Aralık operasyonlarıyla ilgili hükümeti eleştiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın tek adamlık hevesinin kamçılandığını, diktatörlük ihtirasının başladığını öne sürdü.

Böyle bir kişinin hem kendini hem ülkeyi yakacağını ifade eden Bahçeli, AK Parti'ye oy verenlerin bu davranışı iyi sorgulamaları gerektiğini, bu durumun Erdoğan ile AK Parti'yi bitireceğini savundu.

17 Aralık operasyonuyla ilgili savcılık iddianamesinin reddedildiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Demek ki bir korku var. Bir gerçek ortada. Bu gerçeğin üstünü örtmek için 'Bana komplo kurdular' yetmiyor. 'Bana montaj yaptılar' yetmiyor. Yargıyı da eline geçirerek her yoldaki kendisine engel olan unsurları ayıklatmaya başlıyor. Demek ki Türkiye'de bir yolsuzluk ve rüşvet gerçeği var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne yaparsan yap. Halka mal olmuş bir konu yargıyla temizlenmediği sürece senin aklanma, paklanma, siyasette var olma şansın yok. Sen artık bittin. Senin siyasi ömrün tükendi. Sen ya kaçacaksın ya Yüce Divan'a gideceksin. Bundan kurtuluşun yok. Bu nasıl olacak? Bu demokrasi içerisinde olmalı. Demokrasi içerisinde milli irade sorunlarımızı çözmeli. Milli iradenin sorun çözme kurumu seçimdir."

Bahçeli, kamuoyu araştırmalarının gerçekleri yansıtmadığını sözlerine ekledi.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com