MHP Genel Başkanı Bahçeli Erdemli'de

MHP Genel Başkanı Bahçeli Erdemlide
MHP Genel Başkanı Erdemli ilçesindeki mitingde halka hitap etti (1)

MERSİN (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gençlere yönelik, "Sokaklarda bulunarak, bir takım çatışmaların içine girerek esnafı camdan, kendinizi candan etmeyiniz" dedi.

Bahçeli, Erdemli ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, gençlere seslenmek istediğini belirterek, 18 ile 25 yaş arasında 10 milyon 36 bin seçmen olduğunu söyledi.

Gençlerin önünde ya sandığın ya da sokağın olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Sandıkla sokak arasında gidip gelme yapmayınız. Sizin tercihiniz sandık olmalıdır. Sokakta işiniz yok. Sokak karanlıktır, sokak kirlidir, sokak kanlıdır, sokak her türlü insanın bulunduğu, ne olduğu anlaşılmayan kişilerin yaşadığı bir alandır. Tahrikler, ajan provokatörler ordadır. Gençliği amacının dışında kullanmaya çalışanlar oradan yararlanır" dedi.

Gençlerin sokağa değil sandığa gitmesi gerektiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Sandıkta 10 milyon 36 bin kişisiniz. Bu bir demokratik güçtür. Bu gençliğin gücüdür. Aziz gençler sokak yerine sandığa yönelin. Oyunuzu gidin vurun vurun, yatanı kaldırın iktidar yapın. İktidarı da havada üç takla attırıp yere çakın. Sokaklarda bulunarak, bir takım çatışmaların içine girerek esnafı camdan, kendinizi candan etmeyiniz. Şuradaki esnaf kardeşimizin ne günahı var. Eline taş almışsın onun camına vuruyorsun. Ne oluyor yani. Onun işini bozuyor, canını sıkıyorsun."

Bahçeli, çatışma ortamında Türkiye'nin karmaşık bir hale geldiğini belirterek, bunların yol olmadığını söyledi.

Televizyonlardan konuşma yapanlara seslendiğini ifade eden Bahçeli, "Gençlerimizi tahrik etmeyin, onları kullanmaya yeltenmeyin. Sizinkilerin çoğu Amerika'da okuyor herkes biliyor bu gerçeği. O sebepten dolayı aziz gençler esnafımızı camdan, kendinizi candan etmeyin. Siz bu milletin geleceğisiniz, Türk milletinin teminatısınız" diye konuştu.

Bahçeli, oylara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, hiçbir oyun çalınmasına, tutanaklarda değişiklik yapılmasına izin verilmemesini istedi.

Seçimlerin güvenlik içinde yapılmasına imkan vermeyecek olayların da olabileceği uyarısında bulunan Bahçeli, "Sandık görevlisi kardeşlerim, sandıklarda tahriklere kapılmayacaksınız. Sandıklarda ajan, provokatörlere aldırmayacaksınız. Sandıklarda kışkırtmaları yaptırmayacaksınız. Herkese güler yüzlü olacaksınız" ifadelerini kullandı. 

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com