MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kırıkkale'de

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kırıkkale'de
Bahçeli: "Bazıları var sandık yerine sokağı tercih ediyor, bazıları var dava arkadaşımızı, kardeşlerimizi, ülkücülerimizi sokağa çekmek istiyor, her türlü iftira, provokasyonlar yapılıyor"- "Benim dava arkadaşım, genç kardeşlerime söylüyorum, sokakta hiçb

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkücülerin sokağa çekilmek istendiğini, her türlü iftira, provokasyonların yapıldığını öne sürerek, "Benim dava arkadaşım, genç kardeşlerime söylüyorum, sokakta hiçbir şart altında işiniz, gücünüz olmayacak, sokak karanlıktır, sokak kirlidir, sokak kanlıdır, sokak dibi görülmeyen bir kuyudur. Orada işiniz yok, iradeniz var, iradenizi kullanacak yeriniz, sandıktır. Yani çözüm, sokakta değil demokrasi içerisindedir"dedi.

Bahçeli, partisinin Kırıkkale seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Kırıkkale Belediye Başkan adayı Mustafa Pekdoğan'ın tekrar Kırıkkale'ye belediye başkanı olarak geleceğini belirterek, 30 Mart seçimlerinde MHP'nin bir mühür daha vurarak ve arkasından da 1 Nisan'da da Adalet ve Kalkınma Partisi'ne 1 Nisan şakası yapacağını kaydetti.

30 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminin çok daha anlam yüklü olarak gerçekleştirileceğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"Sadece belediye başkanını, belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerimizi seçmekle kalmayacak, Türkiye'nin 2014-2015 yıllarında siyaseten geleceğini belirleyecek önemli olayları da gerçekleştirecektir. Bunun ilk adımı 30 Mart 2014 Pazar günü Mahalli İdareler seçimidir. İkincisi, 28 Ağustos 2014'de Türkiye'de ilk defa Cumhurbaşkanının halk tarafından seçileceği önemli bir gün vardır. Üçüncüsü ise 2015 yılında 12 Haziran'dan evvel 25. dönem milletvekilliği seçimleridir. Demek ki milli irade olarak, bu milletin aziz evlatları olarak, önümüzde 3 aşamalı geleceğimizi belirleyecek bir süreç var. Bu üç aşamalı süreci iyi değerlendirmeliyiz. Ne yapmamız gerektiğini iyi tartışmalıyız. Herkesi dinlemeliyiz, herkesin görüşüne müracaat etmeliyiz ve bu görüşlerin ardından fikirlerinizi öz ve özet haline getirmek suretiyle siyasi tercihinizi ortaya koymanız gerekmektedir. Bunun içinde sandığa gitmek, sandığa giderken hiçbir mazereti ileri sürmeden kiminiz varsa, kiminle beraber gidecekseniz, o insanlarla beraber sandığa gitmek ve 30 Mart'ta Türkiye'nin geleceğini şekillendiren olaylar zincirinde ilk aşamayı gerçekleştirmeniz gerekiyor."

-"11 yılı heba etmiştir"

Bahçeli, Türkiye'nin 11 yıldan bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetildiğini, AK Parti'nin 11 yıllık yönetim sürecinin yakın siyasi tarihte hiçbir siyasi partiye de nasip olmadığını bildirdi.

Türkiye'de tek başına iktidarlar, koalisyonlar olduğunu ancak TBMM'de 326'yı bulan bir sayısal çoğunluk, onunla birlikte tek başına iktidar olan partinin yakın bir tarihte görülmediğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Adalet ve Kalkınma Partisi milletimizin kendisine vermiş olduğu, bu tarihi fırsatı iyi değerlendirememiştir. 11 yılı heba etmiştir. Ancak bu uygulamalar esnasında bazı konular vardır ki bunları bilmemiz gerekiyor. 11 yılın bir fotoğrafını çektiğimiz zaman bu fotoğrafın kareleri içerisinde hangi sosyal ve siyasi olaylar var onu hatırlamakta yarar vardır. 11 yıllık süreç içerisinde en başta bu fotoğrafta işsizlik görülüyor. Aynı zamanda açlık var, adaletsizlik, asayişsizlik ve ahlaksızlık var. Fotoğrafın bir tarafına baktığınız vakit, orada yokluk, yoksulluk, yozlaşma ve yabancılaşma var. Adalet ve Kalkınma Partisi işte budur. Bu iktidar, Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş kardeşlerime soruyorum, ekonomik sıkıntılar içerisinde, yaşanan siyasi krizler eşliğinde dara, bunalıma düştünüz, bir kurtarıcı aradınız, 2002 yılı Kasımı'nda yapılmış olan bir seçimde Adalet ve Kalkınma Partisi'ne çok büyük bir destek verdiniz. Destek verişinizin sebebi kendinize göre bu dardan kurtulmak, daha huzurlu, güvenli, çoluğu, çocuğu ile yaşamayı arzulayan insanlar olarak bu davranışı ortaya koydunuz. O kadar siyasi parti varken, bir buçuk yıl önce kurulmuş bir partiye büyük yığınak yaptınız, aradan 11 yıl geçti memleketin genelinde biraz önce söylediklerimin hepsi halen var. Ama AK Partili olarak bir de sen düşün. Yoksulluğunu giderebildin mi? Kızını ve oğluna eğitimini yaptırdıktan sonra bir iş bulabildin mi? Sağlık, eğitim sorunlarını tamamen çözebildin mi? O zaman 11 yıl senin için ne olmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisine verdiğin oylar sana ne olarak dönmüştür? İşte şimdi bu konuları öncelikle Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş kardeşlerim düşünmek mecburiyetindedir."

- "Başbakanın ayağı yerden kesilmiş"

Başbakan Erdoğan'ın yanlış bir yola girdiğini iddia eden Bahçeli, partisinin içerisinde 3-5 milletvekili ve danışmanı ile her türlü politikayı üretmeye çalıştığını, uygulamalarda görüldüğü gibi Recep Tayyip Erdoğan'ın tükendiğini, bittiğini öne sürdü.

Bahçeli, Başbakana "sen her şeyi çok iyi yapıyorsun" dendiğini, bazı sıfatlar verildiğini belirterek, şunları söyledi:

"Başbakan diyorlar 'sen hattızatında başbakan değil, devlet başkanı olman lazım' diyor o da etkileniyor, başkanlık sistemini getirmeye kalkıyor veya kimisi sultan diyor, kimisi başka şeyler söylüyor. Hele, hele son günlerde Başbakana takılan sıfatların haddi, hesabı yok. Başbakanın ayağı yerden kesilmiş, zaten ya havada ya da havaalanında. Uçmaya da her an hazır. O sebepten dolayı Başbakan kendisine oy vermiş olan kardeşlerini unutmuş, sıkıştığı anda herkesi eleştirirken, 'milli iradenin yüzde 51'i ile geldik, biz her şeyi yaparız' diyor. Yüzde 49'u yok farz ediyor ama bu rüzgar kendisini o kadar etkilemiş ki şimdi başbakan olmanın ötesinde son günlerdeki olaylarla baş kesen olmuş. Şimdi ise cumhurbaşkanlığını düşünmesi sebebi ile de onu garanti altına alabilecek uygulamalara geçmiş, yani diktatör olmanın hevesine kapılmış."

- "Çözüm, sokakta değil, demokrasi içerisindedir"

İnsanların sandığa gitmeleri gerektiğini belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bazıları var sandık yerine sokağı tercih ediyor, bazıları var dava arkadaşımızı, kardeşlerimizi, ülkücülerimizi sokağa çekmek istiyor, her türlü iftira, provokasyonlar yapılıyor şimdi söylüyorum, herkese söylüyorum, başta da benim dava arkadaşım genç kardeşlerime söylüyorum, sokakta hiçbir şart altında işiniz, gücünüz olmayacak, sokak karanlıktır, sokak kirlidir, sokak kanlıdır, sokak dibi görülmeyen bir kuyudur. Orada işiniz yok, iradeniz var, iradenizi kullanacak yeriniz, sandıktır. Yani çözüm, sokakta değil demokrasi içerisindedir. Demokrasinin bu manada unsuru sandıktır. Öyleyse sandığa gitmek lazım."

Bahçeli, konuşmasının ardından partisinin Seçim Bürosu'nun açılışını yaptı. Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra karayolu ile Keskin ilçesine hareket etti.

Muhabir: Fatih Gökmen
Yayınlayan: Ersin Altınsoy

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com