MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kırşehir'de

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kırşehirde
Bahçeli: "Genel kurula geldiğinde MHP, internet yasasına hangi değişiklik olursa olsun. Geçmişte olduğu gibi karşı duruşunu sergileyecek ve olumlu oy kullanmayacaktır"

KIRŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Genel kurula geldiğinde MHP, internet yasasına hangi değişiklik olursa olsun geçmişte olduğu gibi karşı duruşunu sergileyecek ve olumlu oy kullanmayacaktır" dedi.

Bahçeli, Kırşehir programı kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek, burada Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ve diğer yetkililerle bir süre görüştü.

Daha sonra MHP Kırşehir İl Başkanlığının Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 45. kuruluş yıldönümünü kutladığını ifade ederek, geçen süredeki birikimi, tecrübesi, kararlılığı, azmi ve heyecanı ile 30 Mart seçimlerinde kendisini bir kez daha hissettireceğini söyledi.

Son günlerde yaşanan tartışmalara değinen Bahçeli, AK Parti hükümetinin 17 Aralık'tan itibaren ömrünü tükettiğini ileri sürerek, bunun şimdilerde daha iyi anlaşıldığını savundu.

Bahçeli, Türkiye'deki kargaşanın, krizin, kaosun derinliğine vakıf olunamazsa ülkeye yazık edileceğini ifade ederek, "Niçin yazık ederiz dersek? Kafamızı şöyle Orta Doğu'ya doğru çevirip, Tunus'tan tekrar Türkiye'ye geldiğimiz vakit manzara çok açık nettir. Bilinen bir şey vardır ki şu an 65 gün oldu 17 Aralık'tan bu yana. Türkiye'nin hiç bir meselesi Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde değil. Çiftçimiz perişan. Emeklimiz zor durumda. İşsizlik yaygın. Açlık, yoksulluk bütün bunlar artık insanlarımızın gerçeği. Türkiye sosyo ekonomik yönden de büyük bir darboğazın içine düşüyor. Yarın ekonomik sıkıntılar artacak. şimdiden işaretleri var. Faizler de enflasyon oranları da yükseliyor. Bu kriz, eğer Türkiye'deki siyasi kriz ile örtüşürse Türkiye'nin sonu felaket olur" dedi.

- İnternet yasasının onaylanması

 İnternet yasasının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmasına değinen Bahçeli, yönetimde bir paralellik olduğunun dün itibariyle anlaşıldığını iddia etti.

Bahçeli, şöyle devam etti:

"İnternet yasası MHP'nin de muhalefetiyle, AKP'nin çoğunluğu ile iki gün evvel TBMM'de kabul edildi. İçlerinde çok yanlış maddeler var. Halk, sivil toplum kuruluşları bu maddelerden dolayı genel kurulda ve dışında itirazlarını sürdürdüler. Bundan sayın Cumhurbaşkanı etkilenmiş oldu. 'İnceleteceğim, hassasiyetle duracağım' sözleri ile basının sorularını geçiştirdi. Macaristan ziyareti oldu. Dönüşünde ne kadar inceledi onu bilemiyoruz, onayladı. Halbuki halk 'sayın Cumhurbaşkanı onaylama, iade et' diyordu. Ama, sayın Cumhurbaşkanı onayladı. Arkasından Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhurbaşkanlığı ile görüşerek, 'siz onayladınız ama bazı maddelerden de rahatsızlıklarınız var, yine siz onaylamadaki kararlılığınızı devam ettirin, hangi maddeleri işaret ediyorsanız genel kurulda onları değiştirelim' dendi. Şimdi komisyonda o maddeler görüşülüyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, bunu ya onaylayacaksın, yahut onaylamadığın maddeleri Meclise iade edeceksin. Senin görevin bu. Bugüne kadar alışkanlık da bu. Eğer gönderdiğin maddeler genel kurulda kabul edilmezse bu değişiklik önerilerin, genel kurula gönderdiğin önerilerin kabul edilmiyorsa o zaman önünde bir fırsat var. Ya Anayasa Mahkemesi'ne gidersin veya değişiklik aynen geldiği zaman artık Anayasa'ya göre onaylamak durumunda kalırsın. Şimdi neyin görüşmesini yaptın? Paralel devlet Türkiye'de varken, insanın aklına paralel yönetim gelmeye başladı. Biriniz Cumhurbaşkanı, biriniz Başbakansınız. Çok kritik günlerde örtülü olarak anlaştığınız ortaya çıkıyor. Öyleyse paralel yönetim var. Sayın Cumhurbaşkanı milleti kandırmaya hakkınız yok. Eğer, milleti kandırmak gibi bir niyetin yoksa, sana kurulan tuzaktan da haberin olsun. Onun için genel kurula geldiğinde MHP, internet yasasını hangi değişiklik olursa olsun. Geçmişte olduğu gibi karşı duruşunu sergileyecek ve olumlu oy kullanmayacaktır."

Bu oyuna artık bir son verilmesi gerektiğini belirten Bahçeli, "Bu millet saf, temiz, akıllı, bu millet geleceği ile ilgili sabırlı ve bu millet soğukkanlıdır. Kimin ne zaman kendisine ihanet ettiğini, kimin ne zaman kendisini aklınca aldattığını, kandırdığını fark eder ve günü saati geldiğinde de gereğini yapar. İşte gereği yapılacak olan günlerden bir tanesi de 30 Mart 2014 günüdür" diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com