MHP Genel Başkanı Bahçeli Muğla'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli Muğlada
Devlet Bahçeli, Seydikemer ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti

MUĞLA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "11 yıllık iktidar döneminde yokluk, yolsuzluk, yabancılaşma ve yozlaşma başını almış gitmiştir. Böyle bir durum içerisinde toplumda birlik ve dirlik bozulmuş, Türkiye'yi bölmek isteyen PKK yandaşları cesaretlendirilmiş, siyasallaştırılmış ve Türkiye'nin başına bela edilmiştir" dedi.

Bahçeli, Seydikemer ilçesinde belediye ziyaretinin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin ardından 28 Ağustos'ta da Türkiye'de ilk kez cumhurbaşkanının halk tarafından seçileceği bir oylama yapılacağını hatırlatan Bahçeli, "30 Mart'taki seçimler, geçmiş dönemlerde yapılan seçimlerden çok daha fazla önem arz ediyor. Bu bakımdan bu seçimlere zannediyorum bütün siyasi partilerimiz özen göstermekte ve çalışmalarını hızlandırmaktadır. Çünkü bu seçimler aynı zamanda Türk milletinin yakın tarihte geleceğini belirleyecektir" diye konuştu.

Milletin yüksek bir katılımla sandığa gitmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, seçimlerin MHP için de büyük bir yarış olacağına işaret etti. Bahçeli, AK Parti'nin 11 yıldır iktidarda olduğunu, partinin millete ne vaat edilmişse tümünü yapabilecek güce de sahip olduğunu kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, gücünü milletin lehine değerlendirmeyip "nefsinin kurbanı" haline geldiğini iddia eden Bahçeli, "11 yıllık iktidar döneminde yokluk, yolsuzluk, yabancılaşma ve yozlaşma başını almış gitmiştir. Böyle bir durum içinde toplumda birlik ve dirlik bozulmuş, Türkiye'yi bölmek isteyen PKK yandaşları cesaretlendirilmiş, siyasallaştırılmış ve Türkiye'nin başına bela edilmiştir" dedi.

- 17 Aralık süreci

Bahçeli, konuşmasında 17 Aralık sürecine de değindi. Gelişmelerin millet tarafından yakından takip edildiğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"Başbakan yolsuzluk ve rüşvetin bu şekilde patlamasıyla hemen yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gitmesi gerekirken büyük bir telaşa kapılmış, büyük bir panik içinde (Bana komplo kuruyorlar, ben ne yapıyorsam önümü kesmeye çalışıyorlar. Bunlar iç ve dış odaklı güçlerdir. Türkiye'de de iş birlikçileri vardır, paralel bir devlet oluşmuştur, bize karşı bir darbe yapmak istiyorlar) diyerek ortalığı karıştırmaya, televizyon gücüyle de yolsuzluk ve rüşveti halka başka türlü anlatarak üstünü örtmeye çalışmıştır."

Eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın dün tahliye edilmesine de değinen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yurt dışına çıkma yasağı falan konmamış. Ortalıkta serbestçe dolaşacak. Kim bu zat? Ayakkabı kutusunu hatırlıyorsunuz. Bu kutunun içini 4,5 milyon dolarla dolduran şahıs. Bu adam tahliye olabilir mi? Bu adamı tahliye etmek demek neyi saklamak istediklerinin açıkça örneği değil midir? Öbür taraftan da hala tahliyeler sürdürülmek istenmektedir. Dört bakanın oğlu evlerinde kasalarla para sayma makineleriyle büyük bir şekilde soygunun içine katılmış, rüşvete katılmış. Böyle bir ortamda da soygun ve rüşveti örtme, iktidarı masum hale getirme çabası içine girmişlerdir." 

İktidarın ömrünü artık tamamladığını iddia eden Bahçeli, önceki seçimlerde AK Parti'ye oy verenleri de MHP'ye çağırdı. 

Bahçeli, "Bu çılgınlığa bir son verin. Medya, Yargıtay, yasama, yürütmeyle kendisini Roma'yı yakan Neron gibi gören, Türkiye'yi yakmaya heveslenen bu zavallı şahsiyeti tepe taklak aşağıya almak lazım. Onun için 30 Mart 2014 sizler açısından tarihi bir fırsattır. 'Milli iradenin 51'iyle geldim' diye böbürlenen Recep Tayyip Erdoğan'a millet olarak 'haydi 51 ile güle güle' deyin" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com