MHP Genel Başkanı Bahçeli Muğla'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli Muğlada
"(Yerel seçimler) Türkiye'nin aydınlık geleceği için bunu bir başlangıç, önemli bir aşama kabul edip Recep Tayyip Erdoğan'ı uyarmalıyız, milleti uyandırmalıyız"

MUĞLA (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(Yerel seçimler) Türkiye'nin aydınlık geleceği için bunu bir başlangıç, önemli bir aşama kabul edip Recep Tayyip Erdoğan'ı uyarmalıyız, milleti uyandırmalıyız" dedi.

Bahçeli, Seydikemer'deki programının ardından beraberindekiler ile Fethiye'ye geçti. Burada esnafı ziyaret eden Bahçeli, Salı Pazarı Meydanı'nda halka hitap etti. Türkiye'de ayyuka çıkan yolsuzluk ve rüşvetin toplumun en büyük hastalığı olarak göründüğünü ifade eden Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvetin devletin gücü, iktidarın yaptırımları, savcıların kıyımı, kolluk kuvvetlerinin dağıtımıyla üstünün örtülmesi halinde önünün alınamayacağını vurguladı.

Devlet Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvetle mutlaka mücadele edilmesi ve kökünün kazınması gerektiğini söyledi. 30 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldığını hatırlatan Bahçeli, şöyle konuştu: 

"Hepimiz sandığa gideceğiz. Millet iradesi olarak bir karar vereceğiz ve diyeceğiz ki sayın Recep Tayyip Erdoğan, 51 ile geldin Türkiye'yi soyup soğana çevirdin. Dünyanın her tarafını dolaştın. Havaalanından başka yerde de gözükmüyorsun. Gezdiğine yerlerde bir gün bir ihtimal yolsuzluk ve rüşvetin açığa çıkar, hesap sorulur korkusuyla beğendiğin bir yer var mı, yurt dışında beğendiğin, gideceğin bir ülke var mı. O ülkede yine sit alanı gibi olmasa da mütevazı villalar var mı. Orayı mı seçmeye gidiyorsun sen." 

- "Güle güle gitsin"

Vatandaşlara, 30 Mart'ta sandığa giderek, AK Parti iktidarına gereken cevabı vermesini isteyen Bahçeli, "51 ile geldin 51 ile güle güle Recep ağa diyelim gitsin. Bunu yapacağınıza inanıyorum. Çünkü bu seçim sadece belediye başkanını seçmekle kalmayacak, arkasından 28 Ağustos'ta cumhurbaşkanlığı seçimi var. 2015 Haziran ayında milletvekilliği seçimleri var. Ancak Türkiye'nin aydınlık geleceği için bunu bir başlangıç, önemli bir aşama kabul edip Recep Tayyip Erdoğan'ı uyarmalıyız, milleti uyandırmalıyız. Seçimlerde AK Parti'nin oy oranının düşmesi halinde Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumhurbaşkanlığı hayali ortadan kalkacaktır" diye konuştu.

- "30 Mart hükümeti uyarma tarihidir"

30 Mart'ın hükümeti uyarma, milleti uyandırma tarihi olduğuna değinen Bahçeli, bu tarihte iktidar değişikliği çıkmayacağını ancak, gelecekte iktidarı değiştirmek için yolun açılmış olacağını sözlerine ekledi.

Bahçeli, Fethiye programının ardından konvoy ile geldiği Dalaman ilçesinde Belediye Başkanı Sedat Yılmaz'ı ziyaret ederek burada bir süre dinlendikten sonra vatandaşlara hitap etti. 

Bahçeli, Atatürk Bulvarı'nda yaptığı konuşmada Belediyeler Kanunu'nda yapılan değişiklikten bahsederek, "30 büyükşehir belediye başkanlığı oldu. Bunlardan birisi de Muğla. Muğla'nın büyükşehir olmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Dalaman'da konuşmasının ardından Bahçeliye şehit annesi Cennet Atakul tarafından dokunan kilim hediye edildi.

Bahçeli, partisinin seçim bürosunun açılışının ardından Ortaca ve Köyceğiz ilçesine geçti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com