MHP Genel Başkanı Bahçeli, Muğla'da:

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Muğlada:
"Şimdi 'Y' kuşağı gençleri televizyonun ve internetin başında dünyayı sabaha kadar 40 defa fırıldak gibi dönderiyor. Böyle bir nesil her türlü demokratik hakkını kullanmalı, zekasını, kabiliyetini ortaya koymalı, öncü, örnek ve toplumun önderi olmalı. Bun

MUĞLA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şimdi 'Y' kuşağı gençleri televizyonun ve internetin başında dünyayı sabaha kadar 40 defa fırıldak gibi dönderiyor. Böyle bir nesil her türlü demokratik hakkını kullanmalı, zekasını, kabiliyetini ortaya koymalı, öncü, örnek ve toplumun önderi olmalı. Buna kimsenin itirazı yok. Ama tahriklere kapılarak, provokasyonlara düşerek gece sokağın karanlığına girip o kanlı, kirli, dibi görünmez yerde sakın ola bulunmayın" dedi.

Bahçeli, Bodrum'da Gümbet mevkisinde patisinin seçim iletişim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin üst üste 3 seçim yaşayacağını ve 2015'te ülke siyasetinin geleceği açısında önemli değişiklikleri işaret edeceğini söyledi.

Bahçeli, her türlü sosyal hareketlilikleri istismar ederek Türkiye'yi bir kargaşaya sokmanın ve çatışmaya sürüklemenin çok büyük ihanet olduğunu belirterek, "76 milyonun bulunduğu bir Türkiye'de bin yıllık hukuk ve o hukukun getirdiği kardeşlik, birlik ve dirlik içerisinde olmamıza ve öylece yaşamamıza bağlıdır" diye konuştu.

Türkiye'de nereden nereye gidildiğinin iyi görülerek bir karara varılması gerektiğine işaret eden Bahçeli, "Bu karar, mutlaka Türkiye'nin geleceğinin aydınlatılması olamalı. Bu ülkede yaşayan, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun, bu aziz milletin evlatlarının hoşgörü içerisinde birbirlerine sarılarak 'bu ülke benim, bu devlet benim, ben bu milletin öz evladıyım' diyerek kaynaşmanız lazım" dedi.

Yerel seçimlerin, milleti uyarmak için önlerindeki demokratik fırsat olduğunu vurgulayan Bahçeli, "30 Mart'ta mutlaka sandığa gidin. Neye inanıyorsanız oraya oy verin. Recep Tayyip Erdoğan'ı yüzde 51'den aşağıya düşürün, onu uyarın. Vatandaşımız 'uyumuşuz be' diyor, onu uyandırın. Arkasından da oyunuzu kullanın ve Türkiye'nin geleceğinin önünü açın. Çocuklarınızın geleceğinin önünü açın" diye konuştu.

- "Dibi görünmez yerde sakın ola bulunmayın"

Türkiye'de 18-25 yaş gurubunda 10 milyon seçmen bulunduğunu ve bu sayının çok önemli olduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"Azizi gençler, Türk milletimizin evladı olarak geleceğimizin teminatısınız. Bugün 18-25 yaş grubunda 10 milyonu aşkın gencimiz var. Bunlar oy kullanma çağında olan gençlerimizdir. Toplam seçmenin yüzde 13,9'udur. Dolayısıyla 18 yaşında oy verme, 25 yaşında seçilme hakkına sahipsiniz. Genç, dinamizm demektir. Genç, olayları önceden sezen, onu da uygulamasıyla dillendiren demektir. Genç, her yönüyle kabiliyet, zekadır. Şeytanın aklına gelmeyen gencin espirili uygulamalarıyla herkesi uyandırır ve yönlendirir. Şimdi bu gençliğe "Y" kuşağı diyorlar. Daha evvelki "Z" kuşağı biraz daha kabarık, dirençliydi. Ondan evvelki bizim nesil ise ezilen, baba ne diyorsa onu yapandı."

Bu günün gençliğinin televizyon ve interneti aktif kullandığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Şimdi 'Y' kuşağı gençleri, televizyonun ve internetin başında dünyayı sabaha kadar 40 defa fırıldak gibi dönderiyor. Böyle bir nesil her türlü demokratik hakkını kullanmalı, zekasını, kabiliyetini ortaya koymalı öncü, örnek ve toplumun önderi olmalı. Buna kimsenin itirazı yok. Ama tahriklere kapılarak, provokasyonlara düşerek, gece sokağın karanlığına girip o kanlı, kirli, dibi görünmez yerde sakın ola bulunmayın. Onun yerine ne düşüncen varsa eylemini yap, pankartını koy, çiçeğini götür, ne yapıyorsan yap ama sakın ola sokağa düşme, sokağa girme, sokağın kanına bulaşma. Sana şimdi zaten camekanlı sandıklar geldi. İçi de görülüyor dışı da görülüyor, işte aydınlık orası. O zaman genç kardeşim oraya git. 10 milyon genç, aynı ağızda sosyal medyada anlaşır mısınız ne yaparsanız yapın, bir karara varın. Eğer Recep Tayyip Erdoğan'a sandıkta bir tokat atarsanız 3 defa takla atar, sonra yere çakılır. O zaman iktidar da sizin, gelecek de sizin."

Bahçeli, konuşmasının ardından Konacık ve Gündoğan beldelerini ziyaret etti. Konacık'taki arıtma tesisi ile beldeye yeni yapılan ve çalışmaları devam eden camiyi gezen Bahçeli, Belediye Başkanı Mehmet Tosun'dan bilgi aldıktan sonra belediyeyi de ziyaret etti. Daha sonra Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi'yi ziyaret eden Bahçeli'ye burada Bodrum Guleti maketi hediye edildi.

Buradan Yalıkavak beldesine geçen Bahçeli, bir restoranda partililerle akşam yemeği yedi. Çıkışta bir gazetecinin, "Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Belediye Başkan adayı olan Berzan Tektaş, partisinden istifa ederek BDP'yi desteklediğini açıkladı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, Bahçeli, "Kim diyor bunları, benim haberim yok" karşılığını verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com