MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ordu'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Orduda
Bahçeli: (1)

ORDU (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu aziz millet evlatlarının, kökeni ne olursa olsun 90 yıldan beri Cumhuriyet değerleri içinde birlikte ve bir arada yaşamayı tercih etmiş olan bu insanların çatısını belirten 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünü dağda, ovada, bayırda kurumlardan niye kaldırıyorsun? Siz kime hizmet ediyorsunuz, bu değerlerden niye korkuyorsunuz" dedi.

Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Ordu'nun Ünye ilçesinde halka hitap etti.

Yapılan değişiklikle 28 Ağustos'ta cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğini anımsatan Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.

"Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Türkiye'de siyasi krizlerin yaşandığı ortamların gerekçesi olarak daima hatırlatılmalıdır ve bunun böyle olduğu da görülmelidir" diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

"Sayın Abdullah Gül'ün Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından aday olarak gösterilmesi sonrasında hatırlayacaksınız, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 367 yeter sayılı toplantı gerçekleşmediği için bir krizin başlangıcı olarak kabul edilmiş ve bu aşılamadığı için de 2007 yılı seçimleri erkene alınmıştır. Sonra tekrar seçim sonrasında bu sayısal yapıda bir değişiklik olmadığı içindir ki uzun süre bu tartışma devam etme gayreti içine sokulmuştur. Herkes hatırlayacaktır, Türkiye'nin kilitlenmesini aşmak için o dönemde 71 milletvekiliyle Meclis'te bulunan Milliyetçi Hareket Partisi bir tek cümleyle demokrasinin kilidini açmış ve demokratik gelişmenin yoluna devam etmesini gerçekleştirmiştir. O bir tek cümle şudur, '71 milletvekiliyle Türk milletinden icazet almış Milliyetçi Hareket Partisi bütün milletvekilleriyle orada olacak' demiştir ve sorun aşılmıştır. Ondan sonra birçok eleştirilere muhatap olmamıza rağmen Milliyetçi Hareket Partisi haklı çıkmıştır. Eğer o gün krize devam edilmiş olsaydı belki de bugün birçok seçimin yapılıp yapılmayacağı konusu tartışılabilirdi ama bu aşılmıştır. Şimdi bunu halk tarafından seçmek yoluyla, halkın iradesiyle bunu krize sokmadan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleşmesi gerekmektedir ki bu 28 Ağustos 2014 günüdür."

- "Ne AKP ne CHP, ille de MHP"

Bazı çevrelerin televizyonlarda "sözde kamu araştırmacıları olarak yaptıkları çalışmaların sonucunu" dillendirdiğini belirten Bahçeli, görevleri kamuoyu oluşturmak olan bu insanların her değerlendirmede MHP'yi iki partinin kafesine koyduğunu ileri sürerek, "Bu ahlaksızlıktır, bu milli iradeye saygısızlıktır, demokrasinin ayıbıdır ve vatandaşlarımızın tercihinin de inkarıdır. Ne demek yani, bu ülkede bir yanda AKP bir yanda CHP olur mu? Pekala MHP nerededir? Onun da cevabı var artık, burayı şereflendiren vatandaşlar yüksek sesle söylüyorlar, 'ne AKP ne CHP, ille de MHP' diyorlar. O sebepten dolayı bu seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi vardır, olacaktır ve Allah'ın izniyle kazanacaktır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin 11 yıldır AK Parti tarafından yönetildiğini ancak AK Parti'nin Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunları başta olmak üzere her şeyi çözebilecek değerli bir hizmeti ortaya koyamadığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Böyle bir süreçte artık 'ben ben' diyerek tek adam olmaya soyunan ve güç alanı genişletilerek Türkiye'de ne idüğü henüz anlaşılmamış olan değişim ve dönüşümün altındaki gizli gerçekler sinsice uygulamaya konulmuştur. İşte böyle bir ortam içerisinde şimdi hep beraber düşünelim. Türkiye'de ilkokullarda okuduğumuz, hala da okuyan çocuklarımızın andını niye kaldırırsınız? 'Türk'üm, doğruyum, çalışkanım' demekten niye rahatsız oluyorsunuz? Ne desin bu çocuklarımız, 'hırsızım, soyguncuyum, çalarım mı' desin? Bazı kurumlar da karşımızda duruyor. Ziraat Bankası... O müdürü tebrik ediyorum hala TC orada duruyor ama bazı illerde, ilçelerde TC'den rahatsızlık hissedilmiş, Sağlık Bakanlığı'ndan tutun bankalara kadar TC'yi kaldırıyorlar. Ne gerek var? 

Öbür taraftan son günlerde aşırı derecede sıkışınca sayın Recep Tayyip Erdoğan diyor ki televizyonlarda 'ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım'. Yani TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söylüyorsun da bu Ziraat Bankası'ndan ne istiyorsun? TC'ler kalkınca Ziraat Bankası'nda mevduat artışları mı oldu? TC'ler kalkınca Ziraat Bankası'nda krediler ihtiyaç olanlara fazlasıyla mı dağıtıldı, ne istiyorsun? Bir de bununla yetinmiyor. Bu aziz millet evlatlarının kökeni ne olursa olsun 90 yıldan beri Cumhuriyet değerleri içinde birlikte ve bir arada yaşamayı tercih etmiş olan bu insanların çatısını belirten 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünü dağda, ovada, bayırda kurumlardan niye kaldırıyorsun? Siz kime hizmet ediyorsunuz, bu değerlerden niye korkuyorsunuz?"

- "Andımızı bir talimatla çocuklarımıza tekrar şerefle okutmazsam namerdim"

"Türkiye'nin var oluş gayesinin çok güzel renklerini oluşturan bu değerleri ortadan kaldıran Recep Tayyip Erdoğan, gün gelecek iktidardan ayrılacaksın" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"İnanıyorum ki hangi parti gelirse gelsin, bu değerlerin sahibi olacaktır ama onlar da sahiplenmemiş olsa Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidarında Ankara'da ikamet ettiğin evin önüne 'Ne mutlu Türk'üm diyene' yazdırmazsam namerdim, andımızı bir talimatla çocuklarımıza tekrar şerefle okutmazsam namerdim. Hangi kurumda TC varsa o kurumun yöneticileri eliyle TC yazdırmazsam namerdim ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu değerleri tahrip edip üniter yapımızı, milli devlet anlayışımızı, toprak bütünlüğümüzü açıkça tehdit eden demokratik açılım denen zırvayla Türkiye'yi bölünmenin eşiğine sürükleyen Oslo, İmralı, Kandilli ve RTE dörtgeninin içine bu milleti hapseden senden hesap sormazsam yine namerdim."

(sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com