MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sakarya'da:

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sakaryada:
"Her tarafta hain arıyorsun. Bütün bunların hepsini hesaba katıyorsun da sana bu 'bölünme' dediğimiz rezili, Türkiye'yi felakete götüren olayı aklına çalan kimdir? Eğer hain arıyorsan önce sağ, sonra sol tarafına bak"

SAKARYA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Her tarafta hain arıyorsun. Bütün bunların hepsini hesaba katıyorsun da sana bu 'bölünme' dediğimiz rezili, Türkiye'yi felakete götüren olayı aklına çalan kimdir? Eğer hain arıyorsan önce sağ, sonra sol tarafına bak" dedi. 

Bahçeli, partisinin Karasu ilçesindeki seçim iletişim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bölünmenin eşiğinde olduğunu öne sürdü. 

"Recep Tayyip Erdoğan, 'demokratik açılım' denen zırvayı kim aklına soktu?" diyen Bahçeli, "Her tarafta hain arıyorsun. Bütün bunların hepsini hesaba katıyorsun da sana bu 'bölünme' dediğimiz rezili, Türkiye'yi felakete götüren olayı aklına çalan kimdir? Eğer hain arıyorsan önce sağ, sonra sol tarafına bak" ifadesini kullandı. 

Bahçeli, seçimlerden sonra PKK'nın "2014'ün özerklik yılı" olacağını söylediğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: 

"Nasıl? Suriye'de olduğu gibi. Suriye'de ne oldu? PKK'nın uzantısı PYD orada Batı Kürdistan Özerklik Yönetimi'ni 3 kanton halinde kurdu. Şimdi Suriye'de ne var, iç savaş var, 130 bin insan hayatını kaybetmiş, 2 milyona yakını bazı ülkelere göçmüş, 700 bini de Türkiye'ye gelmiş. Birçok imkan sunmak için her türlü destek yapılıyor ama aynı yardım Kilis'teki yoksul kardeşimize olmuyor. Gaziantep'te yok. Şimdi İstanbul ve İzmir'in sokaklarında aynı şeyler gözüküyor. Tabii bunlar Müslüman kardeşlerimiz, gelsin, ekmeğimizin yarısını verelim ama öbür ekmeği de Türkiye'de olmayana verelim."

"Dün Esad kardeşindi, şimdi düşman oldu. Seni kardeşine düşman eden kimdi, biraz bunları düşün" diyen Bahçeli, huzursuz Türkiye'nin istikrarsız olduğunu, yakında ekonomik yönden de sıkıntılar yaşayacağını iddia etti. 

Bahçeli, sosyal yönden kargaşaya düşen ülkenin ekonomik açıdan da sıkıntıya düşmesi halinde kargaşanın çok daha büyük olacağını savunarak, "İşte böyle bir kargaşanın arefesinde 'ben, ben', 'tek adam benim' derseniz, 'al ananı git, veriyorsan ver, vermiyorsan verme oyunu' diye herkesi azarlayıp, 'ben nasıl olsa fasulye nohut... Kökünden oyumu alıyorum' dersen, bunun sonu başka yere götürür. O nedenle Karasulular hangi partiden olursak olalım birlikteliğimizi koruyabilmeliyiz" şeklinde konuştu. 

- İstanbul merkezli operasyon

17 Aralık'taki İstanbul merkezli operasyonda Türkiye için hayır aranması gerektiğini savunan Bahçeli, "AK Parti'ye oy verildi" diye gerçeklerin görmezden gelinmemesi gerektiğini ileri sürdü.

Akla hayale gelmeyecek durumlarla karşı karşıya kaldıklarına dikkati çeken Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı: 

"4,5 milyon dolar ne demek? Bu, bir ayakkabı kutusuna sığar mı? Demek ki bir de bunun ayakkabı kutusu imalatçıları var. Sürekli ayakkabı üretiyor, öbürü de dolarla dolduruyor. Evlerin içerisinde de demir kasalar var. Bunların hepsi ortaya çıkıyor. Bunları söylerken muhalefet yapıyor zannetmeyin, bunlar felakettir, bunlar yolsuzluk, rüşvet, işsizlik gibi sosyal hastalıktır ve Türkiye'yi çürütür. Rüşvet yaygınlaşırsa her taraftan rüşvet alınmaya başlar, bunun önlenmesi lazım."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com