MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sakarya'da:

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sakaryada:
"Bu iktidarın kalması, hem millete hem AK Partililer'e hem de kendilerine zarar verir. O sebepten dolayı bu seçimler önemli, sandığa gitmeli ve hükümeti uyarmalıyız"

SAKARYA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart yerel seçimlerine ilişkin, "Bu iktidarın kalması, hem millete hem AK Partililer'e hem de kendilerine zarar verir. O sebepten dolayı bu seçimler önemli, sandığa gitmeli ve hükümeti uyarmalıyız" dedi.

Bahçeli, partisinin Geyve seçim iletişim merkezi açılışında yaptığı konuşmada, 30 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu söyledi. 

Oyların çalındığının geçmiş dönemlerde görüldüğünü, o nedenle sandığa mutlaka sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, tüm vatandaşlardan oylarına sahip çıkmalarını istedi.

11 yıldır AK Parti ile yönetilen Türkiye'de milli ve manevi değerlerin sarsıldığını ileri süren Bahçeli, bin yıllık kardeşliklerinin çatışmanın eşiğinde olduğunu savundu.

Türkiye'nin bölünmek üzere olduğunu öne süren Bahçeli, "Türkiye'de açlık, yoksulluk, adaletsizlik ve asayişsizlik, her yoluyla büyümektedir. Büyükşehirlerde güvenli kaya kalmamıştır. Bazı aileler, akşam saatlerinde sokaklarda gezemez hale gelmişlerdir. Türkiye'de her şeyi toz pembe gösteremezsiniz" şeklinde konuştu.

Bahçeli, AK Parti'nin sonunun geldiğini, yöneticilerin bunu bir türlü kabullenemediğini ifade ederek, uyarılara hep kulak asıldığını kaydetti.

Türkiye'de yolsuzlukla mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Eğer yolsuzluk ve rüşvetle mücadele başlatılmaz, sonu alınmazsa toplum çürür, devlet çöker. Kimse bu şart altında birlik ve beraberlik içerisinde olamaz. O sebepten dolayı bu mücadele mutlaka yapılmalı fakat Sayın Recep Tayyip Erdoğan bunun kendisine doğru yaklaştığını görünce bir korkuya kapılmış, tedbir almak için her türlü adaletsizliği yapıyor. Ne oldu da 8 bin polisin 63 gün içerisinde yeri değiştirildi?"

- "Bu iktidarın gitmesi lazım"

Torba Yasa Tasarısı'nda Başbakan'ın yolunu temizlemeye açık maddelerin olduğunu ileri süren Bahçeli, milletin birtakım iyi maddelerle aldatıldığını iddia etti.

Bahçeli, meclisteki bazı iktidar yanlılarının bunları istemediğini ancak Başbakan'ın baskısı yüzünden yapmak zorunda kaldığını belirtti.

"Bu iktidarın gitmesi lazım" diyen Bahçeli, "Bu iktidar, 'ben kalırsam şöyle yaparım' diyor, inandırıcılığı yok. Bu iktidarın kalması, hem millete hem AK Partililer'e hem de kendilerine zarar verir. O sebepten dolayı bu seçimler önemli, sandığa gitmeli ve hükümeti uyarmalıyız" ifadesini kullandı.

Geyve'de Ali Fuat Paşa'nın mezarını da ziyaret eden Bahçeli, partisinin Akyazı ve Hendek seçim iletişim merkezlerinin açılışını gerçekleştirdikten sonra kentten ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com