MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:
"Yakın tarihte görün, iktidarları yaptıkları yolsuzluklar devirir. İktidarlar, yolsuzlukların üzerine gitmeyip, gece gündüz yolsuzlukların devamı halinde halkın bunu fark etmesiyle beraber sosyal hareketlilik başlarsa, bu sokakları yaşanmaz eder, insanlar

BİLECİK (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yakın tarihte görün, iktidarları yaptıkları yolsuzluklar devirir. İktidarlar, yolsuzlukların üzerine gitmeyip, gece gündüz yolsuzlukların devamı halinde halkın bunu fark etmesiyle beraber sosyal hareketlilik başlarsa, bu sokakları yaşanmaz eder, insanları birbirine düşman eder ve Türkiye'de bir kardeş kavgası başlar" dedi.

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde vatandaşlara seslenen Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 11 yıllık süreç içerisinde Meclis'te ve hükümette tek başına iktidar olmanın tüm özelliklerine sahip olmasına rağmen, uygulamada Türkiye'de birçok sosyal ve ekonomik sorununu çözememenin sıkıntısını yaşadığını iddia etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 1,5 yıl içerisinde kurulup ve tek başına iktidar olduğunu hatırlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

*Böyle bir olay yakın tarihte hiçbir siyasi partide görülmemiştir. Buna şükretmen lazım. Sana oy verene, her insanımıza minnet duyman lazım. Şimdi yüzde 51 adam yerine koyuyor fakat hiçbir imkanı onlar için düşünmüyor. Zaten yüzde 49'u da yok farz ediyor. 45 yıllık partiye 'Yavru muhalefet' diyor, şuna bak. Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu zaman sen daha çocuktun, ilkokula ya gidiyordun, ya gitmiyordun. Şimdi kalkmış milletten bir destek almış, yüzde 51'e sahip olmuş, bizim partiye 'Yavru muhalefet' diyor. Öbürüne de 'Ana muhalefet' diyor. Onu da adam yerine koymuyor. Çünkü her şeyi yüzde 51 ile kendisinin yaptığını zannediyor. Yeri geldiğinde yoksulu istismar ediyor, yoksulun verdiği imkanları yüzüne vurmaya çalışıyor."

 

- "İktidarları yaptıkları yolsuzluklar devirir"

 

Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvetin tam 71 gündür Türkiye'de tartışıldığını hatırlatarak, "Yakın tarihte görün, iktidarları yaptıkları yolsuzluklar devirir. İktidarlar, yolsuzlukların üzerine gitmeyip, gece gündüz yolsuzlukların devamı halinde halkın bunu fark etmesiyle beraber sosyal hareketlilik başlarsa, bu sokakları yaşanmaz eder, insanları birbirine düşman eder ve Türkiye'de bir kardeş kavgası başlar" diye konuştu.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türkiye iyiye gitmiyor ve Türkiye aldatılıyor. Her şeyin üstü örtülüyor. Bu felakete götürür. Buna AKP'liler de oy vermişler de eğer tedbir almazsa vebali üzerine alır. Yolsuzluk ve rüşvette dikkatli olalım. Libya'da ne Kaddafi kaldı, ne Irak'da Saddam kaldı. Bir arada kalktı. Türkiye'yi bir kenara bırakıp Mısır'la, Suriye'yle uğraştı. Esad ile Erdoğan'ın kardeşliği neredeyse ev görüşmelerine haline gelmişken şimdi düşman hale geldi. Bir de Mısır'da bir olay oldu. Arkasından geldi, Türkiye'de şöyle yapmaya başladı. 'Rabia işareti', bu diyor. Şimdi biz de merak ediyoruz, Rabia kimdir, nerede yaşar? Bu, dört yapınca ne anlama geliyor? Meğerse vatandaş bunları dinlerken yenice anladı. Bu dört bakan demekmiş. Ama hala diyorsa 'Bana ihanet yapıyor, paralel devlet' diyor. 'Sonuna kadar şunu yaparım, bunu yaparım' derse bu millet, palavralara aldanmaz.

Onun için şimdilik sandıkla halletmeye çalışıyor. Allah muhafaza başka bir yöne sapması doğru değil. Sokaklar karanlıktır, kanlıdır, kirlidir, sokakta kim, kimdir belli değildir. Onun için sokağı tercih etmek, iktidarı beğenmiyorsak bunu demokrasi içerisinde ikaz etmek gerekir. Sokaklarda bu iş olmaz. Bunun için sandığa gideceksiniz. Sandık aydınlıktır, gelecektir ve demokrasi içerisinde milli iradenin tecellisi için bir imkandır. Şimdi seni uyarıyoruz. Ya aklını başına al ayağın yere değsin, sorunları çöz, yoksulluğun kökünü kazı. Oğlun Bilal, bu işe karışmışsa 'Gel, Bilal seninle biraz yürüyelim' de elinden tut, ilk karakola götür teslim et."

Konuşmanın ardından Bahçeli, MHP Osmaneli İlçe Belediye Başkan adayı Mustafa Kürek'i tanıttı. Bahçeli, daha sonra merkeze bağlı Bayırköy ve Vezirhan beldelerini ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com