MHP Genel Merkezi'ne şok saldırı!

MHP Genel Merkezi'ne şok saldırı!
Bahçeli'nin Ankara'daki parti Genel Merkezi'ne gelmesinden 1 dakika sonra MHP genel Merkez binasına saldırı düzenlendi!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ankara'daki parti Genel Merkezi'ne gelmesinden sadece 1 dakika sonra MHP Genel Merkezi'ne saldırı düzenlendi. 06 KA 0424 plakalı mavi renk UNO markalı araçla gelen Murat B. adlı bir kişi, arabasıyla MHP Genel Merkezi’ne girmeye çalıştı. Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği olayda araç binanın giriş kapısının önündeki Kül Tigin ve Bilge Kağan heykellerini çevreleyen zincirleri de aşarak heykellere çarparak durdu, saldırgan yakalandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "O bir meczup. Partiye saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı" dedi.
 
Saldırganın aracının plakası sahte çıkarken Araçta bombaya rastlanmadı. Polis, Genel Merkez'de ve araçta bomba araması yaptığı sırada, Bahçeli bugün Konya'da düzenleyeceği miting programını değiştirmedi ve bu şehre hareket etti.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Birisi arabayla saldırdı. Arabayla kapıdan içeri girecekti. Sanki bir bomba gibi. Güvenlik güçlerimiz engelledi. Apar topar polis ekipleri saldırganı gözaltına aldı" dedi. ''Genel Başkanımız ve yöneticiler de miting öncesi buradaydı" diyen Yalçın, Bahçeli'nin saldırı girişimi karşısında ne yaptığı sorulunca şunları söyledi: 
 
"Saldırı girişiminin mitingin olduğu gün olması çok ilginç. Genel Başkan Bahçeli hiç yorum yapmadı. Sadece saldırı ile ilgili bilgi aldı."
 
POLİS: TERÖR SALDIRISI DEĞİL
 
Emniyet yetkilileri, ilk bulguların olayın bir terör saldırısı olmadığını ortaya koyduğunu ve kapsamlı soruşturma yapıldığını bildirdiler. (BCE)
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com