MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu:

MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu:
"Basının yasaklandığı, haberleşmenin, iletişimin yasaklandığı, söz hakkının ortadan kaldırıldığı, kimseye zarar vermeden yürütülen protestoların engellendiği bir siyasi ortam, bulunduğumuz ülkeye, kente bir fayda getirmez"

KAYSERİ (AA) - MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Basının yasaklandığı, haberleşmenin, iletişimin yasaklandığı, söz hakkının ortadan kaldırıldığı, kimseye zarar vermeden yürütülen protestoların engellendiği bir siyasi ortam, bulunduğumuz ülkeye, kente bir fayda getirmez" dedi.

Halaçoğlu, MHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Özsoy'un, kentteki bir restoranda düzenlenen proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, siyasette seviyenin ayaklar altına düştüğünü, yerlerde süründüğünü savundu.

Bir ülkenin doğru yönetilebilmesi için seviyeli siyasetçilere ihtiyaç duyulduğunu belirten Halaçoğlu, siyasetçilerin en önemli özelliğinin, ahlaki, milli ve kültürel değerlere sahip olması gerektiğini söyledi.

Halaçoğlu, siyasetçilerin üslubunu da eleştirerek, şöyle devam etti:

 "Demokrasinin, sokaklar yerine sandıkta aranmasının, devleti yönetenlerin sandıkta görevden çekilmesinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Tabi ki bir ülkeyi yönetirken o ülkenin çıkarları neyi gerektiriyorsa hukuk çerçevesinde ve siyasi geleneklere bağlı olarak bir yönetim sergilenmesi gerekir. Basının yasaklandığı, haberleşmenin, iletişimin yasaklandığı, söz hakkının ortadan kaldırıldığı, kimseye zarar vermeden yürütülen protestoların engellendiği bir siyasi ortam, bulunduğumuz ülkeye, kente bir fayda getirmez. Dolayısıyla MHP iktidarı sokaklarda değil, sandıkta devirmeyi hedefleyen, demokrasiye tüm gönlüyle inanmış, milliyetçiliği herkesi kucaklayan, birlik ve beraberlik unsuru olarak gören bir anlayışın temsilcisidir. Birilerinin söylediği gibi ırkçılıkla kesinlikle alakası olmayan, ülkede değişik etnik grupları ortaya çıkararak ülkenin birlik ve beraberliğini bozan bir anlayışın da tamamen karşısındadır."

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Özsoy'un uzun yıllar devlet yönetiminde bulunduğunu belirten Halaçoğlu, doğduğu kente hizmet etme aşkında olan Özsoy'a destek verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kayseri'nin, bir Selçuklu kenti olduğunu anımsatan Halaçoğlu, "Osmanlı döneminde Türkiye Cumhuriyeti'nde olmayan bir sistem vardı. Osmanlı'da şehir mimarları olurdu. Bir sokağın, insanların göz zevkini bozmayacak şekilde nasıl yapılması gerektiğini bu mimarlar düzenlerdi. Kayseri gibi Selçuklu'ya merkezlik yapmış bir kentin, ona saygı duyan, yaşatmaya çalışan bir zihniyet tarafından yönetilmesi gerekir. Ayrıca bir insanın kim olursa olsun, bir görevde uzun yıllar bulunması, onun şevk ve heyecanını bitirir, yeni düşünceler üretmesine, kenti daha iyi yönetmesine engel olur. Bu yüzden de bir değişimin olması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Mustafa Özsoy ise Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, seçim sürecindeki çalışmalarını eleştirdi. 

Kayseri'yi iki ay boyunca bilim adamları ile gezdiklerini anlatan Özsoy, 500'e yakın proje hazırladıklarını, kenti profesyonelce yönetmeyi amaçladıklarını belirtti.

Bazı projelerini paylaşan Özsoy, şunları kaydetti:

"Sivas Caddesi'ndeki tramvayı metroya dönüştüreceğiz. Trafiğin yaklaşık 10 kilometrelik kısmını yerin altına alacağız. Şehrin 150 yılını planlamış olacağız. Doğu ve batı garajlarını birleştireceğiz. Şehre yapılmış bir tramvay var, buna demiryolu diyorum. Çağdaş kentleşmeye yakışmayan bir projedir. Bunun yerine rahatlıkla 20 kilometrelik bir metro yapılabilirdi. Şehitlerimiz için Anadolu Türk Anıtı yapacağız. Yaklaşık 189 metre olacak. Hem Kayseri'nin hem Türkiye'nin simgelerinden olacak. İçinde alışveriş merkezi, mescit gibi her türlü şey olacak. Kayseri'ye uluslararası bir havaalanı şarttır. Bunu da gerçekleştireceğiz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
  • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
  • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
  • Çok Okunanlar
      Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
      Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
      E-Posta: info@sansursuzhaber.com