MHP Grup Başkanvekili Vural, Artvin'de

MHP Grup Başkanvekili Vural, Artvinde
Vural: "Bu cumhuriyetin içerisinde paralel devlet inşa ettirmeyiz, kaçak inşaata izin vermeyiz, aklınızı başınıza alın. Bu milletin oyunu almış olabilirsin ama cumhuriyetimizin milli devlet ilkesini, üniter devlet ilkesini bozdurmaz bu millet"

ARTVİN (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bu cumhuriyetin içerisinde paralel devlet inşa ettirmeyiz, kaçak inşaata izin vermeyiz, aklınızı başınıza alın. Bu milletin oyunu almış olabilirsin ama cumhuriyetimizin milli devlet ilkesini, üniter devlet ilkesini bozdurmaz bu millet" dedi.

Vural, partisi tarafından Artvin'in Murgul ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, vatandaşların desteklediği partilerin farklı olabileceğini ama milletin ve devletin aynı olduğunu belirterek, "Eğer milletimizi etnik kimliklere göre bölersek, egemenlik bölünmez bir bütündür nasıl olacak? Nasıl tek millet olarak kalacağız? Eğer devletimiz üniter devlet yapımız bölgelere ayrışırsa, özerklik federasyon olursa nasıl tek devlet olarak kalacağız" diye konuştu.

Yerel seçimlerde verilecek oyun siyasi anlamının çok büyük olduğuna dikkati çeken Vural, şunları söyledi:

"Murgul'dan ilan ediyorum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Erzurum Kongresi'nin, Sivas Kongresi'nin yol haritasıyla gerçekleştirdiğimiz Milli Kurtuluş Savaşı sonucunda kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti devletini bir ve bütün kıldık. Beraber, birlikte inşa ettik. Bu cumhuriyetin içerisinde paralel devlet inşa ettirmeyiz, kaçak inşaata izin vermeyiz, aklınızı başınıza alın. Bu milletin oyunu almış olabilirsin ama cumhuriyetimizin milli devlet ilkesini, üniter devlet ilkesini bozdurmaz bu millet. Haddini bileceksin."

Vural, "Hangi partiye oy vermiş olursa olsun, bizim oy isteyecek başka vatandaşımız yok" diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

"İsterseniz AK Parti'ye oy verin, isterseniz CHP'ye, isterseniz Saadet Partisi'ne oy verin ama MHP olarak bizim mesajımızı tüm siyasi partilere oy veren kardeşlerimize iletiyoruz ki Türkiye'nin geleceği konusunda vereceğiniz oylarla bir mesaj verin ki siyasete bir nizam gelsin. Bu yüzden MHP'ye vereceğiniz oyların ne anlama geleceğini ifade ederek, temiz oylarınıza talibiz. Elbette Murgul'da bulunan bütün vatandaşlardan oy isteyeceğim, ithal edilmiş Suriyeli seçmenden oy isteyecek halim yok ki. Bu vatanın asıl sahibi olan sizlerden isteyeceğim."

- "Siyaset, şeref ve haysiyetlerin kürsülerde bırakıldığı yer değildir"

"Devlet ayaklar altına alındı, mahkemeler onlar için çalıştı" ifadesini kullanan Vural, şunları kaydetti:

"Oslo'ya gittiler. Kalkıp bunu söyledik, 'PKK ile görüşülüyor' dedik. Ne dendi? 'PKK ile görüştüğümüzü iddia eden, ispat etmeyen şerefsizdir, alçaktır, haysiyetsizdir' demediler mi? Peki ne oldu? Görüştükleri ortaya çıktı. Siyaset, şeref ve haysiyetlerin kürsülerde bırakıldığı yer değildir. Oslo'da eğitimi, genel affı, PKK, KCK yönetiminin özerkliğini, hepsini konuşmuşlar. Oslo'da protokoller hazırlandı. İmralı tutanakları yayınlandı. Elinizi vicdanınıza koyun, devletin yetkililerinin PKK terör örgütüyle ne konuda görüştüğünü bilmek sizin hakkınız değil mi? Murgul'da helalinden siyaset yapan kardeşlerim, buraya çıkanlara, 'ne anlaşmasına vardınız, çözüm ve barış sürecinin sonunda ne olacak bunu bir anlatın' diye sorun.

AK Parti'nin çözüm ve barış süreci eş başkanları, 30 Mart'tan sonra özerkliği inşa edeceklerini söylüyorlar. AK Parti, PKK ve BDP'nin vardığı anlaşma 30 Mart'tan sonra bu coğrafyada bir Kuzey Kürdistan inşa edilmesi üzerinde bir anlaşmaya varılmıştır. Bir harita üzerinde anlaşmaya varılmıştır. Artvin de bu haritanın Karadeniz'e çıkış noktalarından biridir. Mesele bu haritanın meşrulaştırılması meselesidir."

MHP Murgul İlçe Başkanlığının açılışını da gerçekleştiren Vural, daha sonra Borçka ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vural, esnaf ziyaretlerinde de bulunarak, partisinin belediye başkan adayı, mevcut başkan Oral Küçük için vatandaşlardan destek istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com