MHP Grup Başkanvekili Vural Aydın'da

MHP Grup Başkanvekili Vural Aydında
Vural, "(Twitter'a erişimin tedbir amaçlı engellenmesi) Milletimizin iradesinden gerçekler saklanmak istenmektedir. Bu bakımdan bu gerçeklerin üstünü örtmek amacıyla bir taraftan yargı hükümete bağlanmış, diğer taraftan da vatandaşların bu konuları öğrenm

AYDIN (AA) -  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, mikro blog sitesi Twitter'a erişimin tedbir amaçlı engellenmesine ilişkin, "Milletimizin iradesinden gerçekler saklanmak istenmektedir. Bu bakımdan bu gerçeklerin üstünü örtmek amacıyla bir taraftan yargı hükümete bağlanmış, diğer taraftan da vatandaşların bu konuları öğrenmesinin önü kesilmek için özgürlük alanları kısıtlanmıştır, yasaklanmıştır" dedi. 

Vural, partisinin Aydın il teşkilatınca Adnan Menderes Parkı'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, internet ortamına getirilen yasaklarla Türkiye'de yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üzerinin örtülmeye çalışıldığını öne sürdü.

Bu tablonun bir tükenmişliğin sonucu olduğunu ifade eden Vural, şu görüşleri dile getirdi: 

"Bugün milletimizin iradesinden gerçekler saklanmak istenmektedir. Bu bakımdan bu gerçeklerin üstünü örtmek amacıyla bir taraftan yargı hükümete bağlanmış, diğer taraftan da vatandaşların bu konuları öğrenmesinin önü kesilmek için özgürlük alanları kısıtlanmıştır, yasaklanmıştır, tablo budur. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan korkmaktadır. Hani abdestinden şüphen yoktu senin? Hani, 'ellerindeki her şeyleri yayınlasınlar' diyordun. Bu korku Recep Tayyip Erdoğan'ın fütursuzca geldiği makam ve mevkiyi, çalanlara, çırpanlara ve bölenlere teslim etmiş olmasıdır. Bir yandan yaygın medyayı kontrol ederken, diğer yandan da sosyal medyayı kapatmak suretiyle tehditler savurmaktadır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sanal ağlarla, sanal düşmanlarla adeta yel değirmeni gibi savaşan bir 'benkişota' dönmüştür. Hayalet avcılığı yapmaktadır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefinde, twitter vardır, facebook vardır, google vardır, internet vardır. Başbakan Erdoğan sanal ağlarla mücadele etmektedir. Dolayısıyla Başbakanın tükenmiş olduğunu ortaya koyan bu tablo aslında ortaya çıkacak iddiaların çok daha vahim olduğunu göstermektedir."

Vural, gelişmeler ışığında Türkiye'de özgürlük alanlarının daraltılmaya devam edeceğinin görüldüğünü ileri sürerek, "Yakında mektup çıktı diye PTT'yi de kapatırlar bunlar. Kızılderililer gibi dumanla haberleşilir. Belki o da yasaklanabilir. Başka türlü nasıl yapabiliriz? Bizim milletimizle kalp gözümüz var. Bu açık, kalp yolunu kapatamazlar. Kalbi mühürlü olanlar onlardır" dedi.

- "Hükümet ve Başbakan acz içindedir"

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında yaşananlara da tepki gösteren Vural, şunları kaydetti: 

"PKK terör örgütünün Kandil'deki elebaşısı canlı olarak mitingde konuşma yapıyor, devleti tehdit ediyorsa bugün geldiğimiz noktada sadece Diyarbakır'da değil, aynı zamanda İstanbul'da da 'ya müzakere, ya savaş' pankartları açılabiliyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yöneten hükümet ve başbakan acz içindedir. Geldiğimiz bu noktada vatandaşların rüşvet ve yolsuzlukla, bu ihanet süreciyle ilgili bilgilere ulaşmasını engellemek için iletişim kanallarını kesenler, terörist başına ve Kandil'e ifade özgürlüğü tanımaktadır. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ortaya koyduğu bu tablo, PKK ile AKP'nin, Erdoğan ile Öcalan'ın beraber ve birlikte bu süreçte özerkliğe doğru adım adım götürülmek istendiğini açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor." 

- Kaset iddiaları 

Vural, "yerel seçimden kısa süre önce bazı siyasilere ait cinsel içerikli görüntü kayıtlarının ortaya çıkarılacağı" iddialarına ilişkin soruya şu yanıtı verdi: 

"Biz özel hayatla ilgili bu konuların bir seçim malzemesi yapılmasını doğru bulmayız. Bizim peşinde olduğumuz bu milletin makam mevkisine gelenleri, eli uzunları öğrenmek istiyoruz. Milletimizin hangi hakkına, hukukuna el atmışlar? Rüşvet ve yolsuzlukla ilgili iddialar özel değildir. PKK ve Öcalan'la yapılan müzakereler özel değildir, hepimizi ilgilendirir. Ecdadımız, 'eline, beline, diline hakim ol' diyor. Dolayısıyla biz eli uzunların, dili uzunların peşindeyiz. Diğer konu tamamen özel hayatla ilgilidir. Özel hayatla ilgili bir beklenti oluşturmak ve bu konuda bunu siyasetin parçası haline dönüştürmek kesinlikle MHP'nin kabul edebileceği bir husus değildir." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com