MHP Grup Başkanvekili Vural İzmir'de

MHP Grup Başkanvekili Vural İzmirde
Oktay Vural, partisinin Selçuk ilçe başkanlığını ziyaret etti

İZMİR (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, artık bir parti devletine dönüşmektedir" dedi.

Partisinin Selçuk İlçe Başkanlığını ziyaret eden Vural, gazetecilere açıklamasında, "hukuka darbe, yargıya infaz yasası" olarak tanımladığı HSYK ile ilgili teklifin, TBMM Genel Kurulu'nda "vicdanı olmayan parmaklar" tarafından kanunlaştırıldığını öne sürdü.

"Türkiye Cumhuriyeti devleti, artık bir parti devletine dönüşmektedir" görüşünü dile getiren Vural, şunları söyledi:

"Maalesef parlamentoda yolsuzluk ve rüşvete batmış yürütmenin, gölgesi ve tehdidi vardır. Dün HSYK ile ilgili teklifi kesintisiz geçirme noktasında yürütme, meclis yönetimine baskı uygulamıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kara günlerinden biri yaşanmıştır. Saatlere bile tahammülleri yok. Kanser gibi her tarafı sarmış yolsuzluk ve rüşvet konusunda vatandaşlarının bir an önce bilgi sahibi olmasını engellemek için savcı ve hakimlerin üzerinde bir demokrasi kılıcı oluşturulmuştur. MHP olarak HSYK düzenlemesiyle birlikte yargıyı yürütmeye emrini veren bu girişimin, hukuk devletine, Anayasa'ya aykırı olduğunu ifade ettik. Ama maalesef parmaklara vicdan veremedik."

Vural, "Milli iradeyle kanun hazırlayın" diye AK Parti'ye oy verenlerin iradelerinin çalındığını iddia ederek, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımız bilsinler ki kendi iradeleri, rüşvet ve yolsuzluk çetesine girmiştir. Bu iradeyi geri almaya geldik. Milletin iradesini rüşvet ve yolsuzluğun üstünü örtmek için kullananların, bu süreç içerisinde artık millet tarafından görevden alınması, gayet açık ve nettir. Artık Türkiye'de rüşvet ve yolsuzluğu savunmak, siyaset olarak kabul ediliyor.  Parlamentoda sözümüzü söyledik, mücadelemizi sürdürdük. Ama artık sandıklar geliyor, bu milli iradeyi çarpıtanların hesap vermesi gerekiyor."

"Rüşvet ve yolsuzluğu yapanların değil, rüşvet ve yolsuzluğu soruşturanların sorgulandığını" ifade eden Vural, "Türkiye'nin geldiği nokta, tuzun koktuğu noktadır. Ortaya çıkan son deliller, açık ve net şekilde, rüşvet ve yolsuzluğun boyutunu ortaya koyuyor" dedi.

Vural, fezleke dosyalarıyla ilgili delillerin karartılmaya çalışıldığını iddia ederek, şöyle konuştu;

"Adalet cinayeti işliyorlar. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, fezleke dosyalarını mükemmelleştireceklerine, kurdukları şu düzeni bize mükemmel olarak anlatsın. Bundan sonraki süreç, gayet açık ve nettir. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere, hepsi kurdukları soygun düzeninin üstünü örtmek için delil karartıyorlar, delilleri yok etmeye çalışıyorlar."

Başbakan Erdoğan ve Mısır asıllı Türk iş adamı Usame Kutub arasında geçtiği iddia edilen konuşmanın ses kaydını basın mensuplarına dinleten Vural, "İnşallah, maşallah yiyorlar. Sen Başbakan mısın? Kime ne iş ayarlıyorsun? Kadir Topbaş, Başbakan sana ne söyledi? Bu konuda ne görüşme yaptın? Maalesef Etiler'deki polis karakolu üzerinde mükemmel bir soygun planlanmıştır" iddiasını dile getirdi.

Oktay Vural, daha sonra ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com