MHP, 'Hilâl'leri Rahat Bıraksa...

MHP, 'Hilâl'leri Rahat Bıraksa...
Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, MHP'nin seçim listesine tepki göstererek Devlet Bahçeli'ye şok bir öneride bulundu...

Yazının ilgili bölümü..

MHP, âdeta muhafazakâr-milliyetçi tabanına meydan okurcasına Balyoz davası sanığı Korgeneral Engin Alan'ı İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday göstermiş.

Kolordu komutanı olduğu Aralık 2002'de başörtüsünü irticai faaliyet olarak nitelendiren; komutanlıklara, personelin eşleri ve çocuklarıyla birlikte sıkı takipte tutularak giyim kuşamlarının not edilmesi talimatını veren, eşi başörtülü olan personele hiçbir müsamaha gösterilmemesini ve talimatların harfiyen yerine getirilmesini isteyen Alan artık MHP'nin bir numaralı adayı.

En son Fetullah Gülen'e yönelik menfi açıklamalarını hatırladığımız Devlet Bahçeli, bu aday seçimi sayesinde referandumda kaybettiği muhafazakâr-milliyetçileri kazanmayı artık ancak rüyasında görebilir sanırım. Bu listeler CHP ile MHP arasındaki "Ergenekoncu kardeşliği" mesafesinin bittiğini ve aralarındaki ideolojik makasın tamamen kapandığını gösteriyor. Başörtülüleri fişleyen birisini bir numaralı aday yapan MHP'ye naçizane önerim, İslâm'ın simgesi olan "hilâl"i parti amblemi olarak da kullanmaktan vazgeçmesidir. Nasıl olsa altı ok CHP'ye de yeter, MHP'ye de!

Hilal Kaplan, Yeni Şafak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com