'MHP ile İttifak Yapmayacağız'

'MHP ile İttifak Yapmayacağız'
DP'nin yeni süvarisi Namık Kemal Zeybek, MHP ile ittifak yapmayacaklarını açıkladı. Zeybek, 28 Şubat süreci ileilgili de net konuştu.

Samanyolu TV'de 'Öğle Arası' programının konuk olan Zeybek Aydın Doğan'la ilgili soruya şu yanıtı verdi: “Aydın Doğan ile siyasi görüşlerimiz her zaman örtüşmez. Özal döneminde o da Özal'a yakınlık duyuyordu ve orada örtüştük. Ama 28 Şubat sürecinde bizim çok ayrı siyasi duruşlarda olduğumuzu da herkes gördü. Ben Sayın Aydın Doğan'a aday olduktan sonra telefon açtım. 'Hayırlı olsun. Zor bir iş, sen başarırsın. Başarılar dilerim' dedi. 'Şu konuşmamızı duysa insanlar inanmazlar' dedi. Ama gerçek bu, isteyen inansın isteyen inanmasın.”

Zeybek, MHP ile koalisyon sorusuna ise seçim öncesinde MHP ile ittifak yapmayacaklarını ama seçim sonrasında ancak DP çatısı altında iktidarla ya da muhalefetle koalisyon yapabileceklerini söyledi.

Zeybek 28 Şubat'la ilgili de şu açıklamalarda bulundu.

Zeybek, kendisinin de bakanlık yaptığı RP ile DYP'nin koalisyon ortağı olduğu 54. hükümet döneminde, 28 Şubat sürecinin gerçekleştirildiğini ve İslam'ın doğrudan hasım ilan edildiğini söyledi. O dönem açılan parti kapatma davasıyla Türk milletinin maneviyatına da saldırıldığını savunan Zeybek, “28 şubat döneminde halkın iradesine karşı halkın verdiği silahları tehdit olarak kullananlara karşı neden dava açılmaz? Bunun davacısıyım. Bunu soruyorum. Bu sorunun bir cevabı lazım” dedi.

Süleyman Demirel'in kendisine başkanlık çağrısı yapıp yapmadığı sorusuna da Zeybek “Benim de adım Namık Kemal Zeybek. Birdenbire gelmedim. Bir çok görevde bulundum. Kimseden icazet almadım. İzni teşkilatımdan aldım. Ben aday olduktan sonra Demirel'i aradım. Yani emanetçi değilim” yanıtını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com