MHP Kütahya'da seçim startını Simav'da verdi

MHP Kütahya'da seçim startını Simav'da verdi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Simav'da yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Simav'da yapıldı. Simav Belediyesi Yeni Düğün Salonunda gerçekleşen toplantıya; MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, Kütahya Milletvekili Alim Işık, MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya, partinin il, ilçe ve belde yöneticileri, partili belediye başkanları ve partililer katıldı.
MHP Genişletilmiş İl Divan Toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP Simav İlçe Başkanı Nedim Demir, 12 Haziran günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde MHP'nin seçim startını Simav'da verdiğini duyurdu.
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık ise konuşmasında, Anayasa referandumunda Türkiye'de Ak Partiye en fazla destek veren ilk sıradaki iller arasında Kütahya ve Afyonkarahisar olduğunu da hatırlatarak, “Ne yazık ki halkımız bu desteklerinin karşılığını görememiş, göremediği gibi Kütahya'nın milletvekili sayısı 6'dan 5'e, Afyon'un da 7'den 5'e düşmüştür. Küçültülen Kütahya'da 70 bin insan göç etmiş, bunun yarısı da Simav'dan gitmiştir. Gidenlerin çoğunluğunu da gençler oluşturmaktadır” diye konuştu.
Kütahya'da 61 beldeden göçler nedeniyle 48'inin köye dönüştüğünü, bu beldelerden 15'inin Simav'da olduğunu hatırlatan Işık, “Kütahya, halkının oyları elinden alınan ama kamu yatırımı konusunda unutulan bir il olarak tarihe geçmiştir. Artık Simav ve Kütahya 12 Haziranı iple çekmektedir. Çünkü 12 Haziran günü halkın AKP'den hesap sorma günüdür” diyerek konuştu.
Divan toplantısının son konuşmacısı MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, MHP'liler ve Ülkücülerle onur duyduğunu belirterek “Türk milletine öncülüğü yapan MHP'lilerdir. Halkına dürüşt davranın, bayrağına ve toprağına gereken değeri veren de MHP'lilerdir. Bu nedenle Türk halkının güven abidesi MHP'dir” dedi.
İhtilallerin Türkiye açısından demokrasi adına kesinti dönemi olduğunu belirten Ekici, “Bu ülke için yüzlerce insanımız 12 Eylül döneminde can verirken bazıları da Kasımpaşa'da top oynuyordu. Ama bu kötü günler geride kalacaktır. MHP olarak etnik ve sosyal ayrımcılık yapmadan bir Türkiye motifli kilim dokumanın özlemindeyiz. Bu kilimde ülkemizin her noktasında yaşayan vatandaşımız yer alacak. Onlarla birlikte ülkemizi kalkındıracağız, onlarla birlikte geleceğe emin adımlarla yol alacağız. Önce milletimizi, sonra coğrafyamızı bölmeye, parçalamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Şunu da herkes bilsin. 12 Haziran seçimi için ilk seçim programını açıklayan MHP'nin kesinlikle baraj sorunu yoktur, meclisteki diğer partilerin başta AKP olmak üzere MHP korkusu vardır. Çünkü MHP tek başına iktidarın en güçlü adayıdır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com