MHP mitinginde gazeteciye dayak

MHP mitinginde gazeteciye dayak
Yeniçağ Gazetesi yazarı ve Habererk internet sitesi yönetmeni İsmail Türk, MHP’nin Adana’da düzenlediği mitingde bir grubun saldırısına uğradı.
Polisin müdahalesi ile saldırganların elinden kurtarılan İsmail Türk olayın gelişimini şöyle anlattı:
 
"Mitingin yapılacağı meydanda fotoğraf çektiğim sırada yanıma yaklaşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz çevresindekilere beni hedef göstererek, ‘Bunun ne işi var burada. Derhal buradan çıkarıp atın’ diye talimat yağdırdı. Bunun üzerine bir grup bana hücum etti. Orada bulunan Saffet Sancaklı, ‘Durun! Yapmayın!’ diye müdahale etmek istedi. Ancak saldırganlar ona kulak asmayıp tekme tokat bana vurmaya başladı. O sırada müdahale eden polislerin yardımıyla ellerinden kurtuldum
 
Daha sonra saldırganlardan şikayetçi olup karakolda ifade veren İsmail Türk şunları söyledi:
 
“AKP iktidarının açılım politikalarına karşı MHP’nin düzenlediği bu mitinglere destek olmak üzere hasta hasta İstanbul’dan kalkıp Adana’ya geldim. MHP, bu mitinglerle AKP’ye PKK’ya ve Öcalan’a karşı olduğunu göstermeyi amaçlıyordu. Ama içlerindeki bazı kendini bilmezler AKP-PKK- Öcalan işbirliği yerine bana karşı olduklarını gösterdi.
 
Bir süredir Ülkü Ocakları’nın yanlış ellerde olduğunu iddia ediyor ve bu iddiamı yazılarımda savunuyordum. Bu çirkin saldırı, bu iddiamın maalesef doğru olduğunu en iyi şekilde ortaya koymuş oldu.”
 
Yeniçağ yazarı ve Habererk internet sitesi yönetmeni İsmail Türk’ün Ülkücü hareket içersinde önemli bir geçmişi bulunuyor. 12 Eylül döneminde yargılanıp cezaevinde kalan İsmail Türk, aynı zamanda sol örgütlerin de hedefi olmuştu. İsmail Türk, MHP’deki son kongre sürecinde de muhalefeti destekleyerek Genel Merkez Yönetimi’nin şimşeklerini üzerine çekmişti. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com