MHP Tabanı Politikalardan Rahatsız!

MHP Tabanı Politikalardan Rahatsız!
Bahçeli'nin partiye ülkücü gelenekten olmayan isimleri transfer etmesi tabanı karıştırdı...

MHP lideri Devlet Bahçeli, 28 Ocak günü yapılacak seçim beyannamesinin açıklanması töreninde partisine daha önce ANAP, DYP ve AK Parti'de siyaset yapmış isimleri de katacak.

Ancak partide ülkücü kimliği olan birçok ismin ise partiye kırılarak AK Parti'den aday olacağı şimdiden konuşulmaya başlandı. Ülkü Ocakları eski başkanlarından Ramiz Ongun ise partisinden ihraç edildi. Ongun, Bahçeli'yi Führer'e benzeterek, “Elinde yetkisi olsa beni idam eder” diyerek suçladı. Bahçeli'nin baş danışmanlığı ve MYK'dan istifa eden Vedat Bilgin'in de AK Parti'ye geçeceği iddia ediliyor.

ENGİN ALAN MHP'Lİ OLUYOR

Bahçeli, 28 Ocak'ta Seçim Bildirgesi'ni kamuoyuna duyuracağı gün, AK Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç ile AK Parti Hükümetinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Bakanlığı yapan Murat Başesgioğlu ve Eski bakanlardan Bahattin Şeker'in MHP'ye katılması bekleniyor. Balyoz soruşturması sanıklarından emekli Korgeneral Engin Alan da Bahçeli ile el sıkışarak partiye katıldı.

BAŞ DANIŞMANI İSTİFA ETTİ

Kulislerde AK Parti'den seçilebilecek sıralardan milletvekili adayı gösterilecek sürpriz isimler arasında eski ülkücü kimliği bulunan Musa Serdar Çelebi, Mustafa Çalık, Erzurum Ticaret Odası Başkanı Muammer Cındırlı ile eski Ülkü Ocakları Başkanı Alaattin Aldemir'in isimleri geçiyor. Birkaç ay önce Bahçeli'nin Başdanışmanlığından, ardından da MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Vedat Bilgin'in AK Parti'ye geçeceği haberleri ülkücü camiada şok etkisi yaptı


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com