MHP Tarihe Geçti!

MHP Tarihe Geçti!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin tarihinde bir ilk daha yaşandı.

Tunceli'de, yaklaşık bir yıldır siyasi faaliyetlerini sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Tunceli il başkanlığında ilk kez basın toplantısı düzünlendi. MHP'nin Tunceli'deki ilk resmi açıklamasını yapan il başkanı Osman Gür, 32 bin nüfusu olan kentte 2 bin polisin görev yaptığına dikkat çekerek, "MHP'ye bir kez bombalı olmak üzere 6 kez yapılan fiili saldırıda hiçbir failin yakalanmaması kafalarda soru işareti bırakıyor"dedi.

Tunceli ve bazı ilçelerde yaklaşık 1 yıldır faaliyet yürüten MHP, Tunceli il binasında ilk kez basın toplantısı düzenledi.AKPTunceli il başkanlığı ile yan yana binalarda faaliyet yürüten MHP'nin il başkanı Osman Gür, 32 bin nüfusu olan kentte 2 bin polisin görev yaptığına dikkat çekerek, "MHP'ye bir kez bombalı olmak üzere 6 kez yapılan fiili saldırıda hiçbir failin yakalanmaması kafalarda soru işareti bırakıyor.

AKP hükümeti, canı isteyince bütün organları şahsi hırsları ve çıkarları uğruna Ergenekon'dan başlayan kozmik odalarda devam eden ve en son Oda TV'ye keyfi bir şekilde girebiliyor. AKP, sınır ötesi ülkelerin içişlerine müdahale etme cüretinde bulunup milleti kandırarak alkış almak istiyor. Ancak, Tunceli'de partimize yapılan saldırıların failleri yakalanmıyor. Buda kafalarda soru işaretleri bırakıyor"dedi. Bugün Elazığ ve Bingöl'de incelemelerde bulunan İçişleri bakanı Beşir Atalay'a da seslenenMHPil başkanı Gür, "Son birkaç ay içinde biri bombalı olmak üzere birçok kez saldırıya uğrayan il teşkilatı binamıza saldırıyı yapan failler muhtemelen aynı kişiler yada kişi tarafından yaptırıldığı bilindiği halde, içişleri bakanı Tunceli'ye 1 saat uzaklıktaki bir kente geliyor mağaza açılışı yapıyor ama Tunceli'ye gelmiyor. Bunu kamuoyunun dikkatine sunuyoruz"diye konuştu.

MHP, TUNCELİ'Yİ ÖZGÜRLÜK KENTİ İLAN ETTİ

MHP il başkanı Osman Gür, Tunceli'yi özgürlük kenti ilan ettiklerini de ifade ederek, "Tunceli demek özgürlük demektir. Farklı görüş ve düşüncelerin bir arada yaşadığı kent demektir. Tunceli demek demokrasinin ta kendisi demektir. Biz MHP'liler olarak bu bilinçteyiz. Demokrasiyi özümsemiş Türk milliyetçileri olarak kurulan bu sinsi oyunları boşa çıkarmak için hep birlikte mücadele etmek gerektiği bilincindeyiz. Partimize karşı yapılan provokasyon saldırıları asla kabul etmiyoruz. Bu tür saldırılar partimize asla zarar vermeyecektir"dedi.

Son olarak dün akşam saatlerinde bir grubun taşlı saldırısına uğrayan MHP Tunceli il başkanlığının camlarının kırık olduğu ve tabelasının zarar grödüğü gözlenirken, il binasının içerisinde Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeyi'ye ait iki dev posterin bulunduğıu görüldü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com