MHP TBMM Grup Toplantısı

MHP TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan Bahçeli: (1)

TBMM (AA)  - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biz de kendi mekanizmalarımızı ve istişare kanallarımızı çalıştırarak en uygun, en doğru ve en akla yatkın Cumhurbaşkanı adayını tespitle uğraşıyoruz. Bu çerçevede sona yaklaştık. MHP'nin gündeminde kendi adayını çıkarmak ve büyük Türk milletine önermek vardır" dedi.

Bahçeli, Meclis Soruşturması önergelerinin görüşmeleri nedeniyle bugüne ertelenen Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada,  "Milleti kandırandan, vicdanları kanatandan, Allah’la aldatandan, dini mesajları, manevi duyguları sinsi niyetlerine alet edenden Cumhurbaşkanı olur mu?" ifadelerini kullandı. 

"Damarlarında rüşvetin haram lokması gezen günahın baş aktörüne Cumhur’a başlık yakışır mı? İranlı Zarrapla yüzgöz olana, günah denizinde gemicik yüzdürenlere devletin zirvesi helal midir?" diye soran Bahçeli, halkın ilk defa doğrudan doğruya Cumhurbaşkanını seçeceğini anımsattı. Bahçeli, şunları söyledi:

"Hükümetin, özgül ağırlığı keten tohumuna dönmüş gözleri nemli, dili nefritli, ruhu nevrozlu, beyni narkozlu üyesi Başbakan’ın yüzde yüz aday olduğunu açıklamıştır. Gelişmelerden çıkardığımız kadarıyla Başbakan 'kardeşim' dediği sayın Gül’le yollarını çatallaştırmıştır. Bu defa ‘Çankaya’ya ben çıkacağım’ diyerek dostluğu koltuğa üstün tutmuş, kardeşine dirsek çevirmiştir. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan yıkımdan sorumlu olmakla Türk tarihinin kara sayfalarına geçecek Başbakan Yardımcısı 'bizde Cumhurbaşkanlığından sonra tekrar Başbakanlığa gelme falan olmaz' diyerek sayın Gül’e karşı AKP’nin kapılarını sürgülemiştir. Fakat sıkıyı görünce, bu sözlerden bir süre sonra anında çark etmiştir. 'Bir beş yıl daha sayın Gül’le devam edelim' diyemeyenlerin, siyasi imkanlarıyla faullü davranmaları, mutemetçi ve emanetçi Başbakan arayışına girmeleri çok şık ve edepli bir tavır değildir.

Başbakan’ın bu iki yardımcısının sözlerini tekzip etmemesi de AKP’deki hakim kanaatin bu kapsamda olgunlaştığını göstermektedir. Bize öyle geliyor ki Başbakan Erdoğan sadece uzatmaları oynamaktadır. Sayın Gül’e de Çankaya’da son günlerini geçirmek düşmektedir. AKP’den gelen beyanatlar Başbakan’ın adaylığa iştahla ısındığını, ciddiyetle asıldığını, bir bakıma da karar verdiğini kanıtlamaktadır. Bizim önerimiz, Başbakan Erdoğan’ın yüzde 51 ile Cumhurbaşkanı olacağı kehanetinde bulunanlara YSK’nın duyarsız kalmaması, bugünden yeni Cumhurbaşkanını ilan etmesidir. Bize görev hatırlatması yapanların çok yakın zamanda mahcubiyetten başları öne eğilecektir. Muhalefetin adayını merak edenler gerçekte bizim Cumhurbaşkanı seçiminden zaferle çıkacağımızdan ürken ve korkan ısmarlama aydınlardan başkası da değildir. 

MHP, Cumhurbaşkanlığı görevine layık, herkesi kucaklayacak, milletimizin tüm değerlerini taşıyan, kimseyi ayırmayan, kimseyi dışlamayan, iyi yetişmiş ve nitelikleri itibariyle göz dolduracak çok değerli bir ismi Allah’ın izniyle aziz milletimizle buluşturacaktır. Biz de kendi mekanizmalarımızı ve istişare kanallarımızı çalıştırarak en uygun, en doğru ve en akla yatkın adayı tespitle uğraşıyoruz. Bu çerçevede sona yaklaştığımızı da belirtmek istiyorum. MHP'nin gündeminde kendi adayını çıkarmak ve büyük Türk milletine önermek vardır."

 

-"Alemin akıllısı, AKP’nin kurnazı sen misin?"

 

Başbakan Erdoğan şayet aday olacaksa Cumhurbaşkanlığı seçim takvimi başlar başlamaz derhal istifa etmesi gerektiğini savunan Bahçeli, Başbakanlık makamıyla Cumhurbaşkanı adaylığının ahlaken birlikte yürütülemeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığının, siyasi inat meselesi haline getirilmemesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, "Bilhassa Başbakan Erdoğan Çankaya’ya çıkma hesaplarını revize etmeli ve bu hevesinden vazgeçmelidir" dedi.

"Başbakan, üç dönem engeline takılarak saf dışı olacak 71 arkadaşını harcamak yerine, kendisini bir süreliğine dinlendirmeli ve o esnada da yolsuzluklar konusunda hakim karşısına çıkmalıdır" diyen Bahçeli, "Sayın Erdoğan, bu 71 yol arkadaşın siyasete ara veriyor da sen niye ayak sürüyor ve niçin onları satıyorsun da aniden dümenini Çankaya’ya kırıyorsun? Dün gömlek değiştirmiştin, peki bugün neyini takas ediyorsun? Alemin akıllısı, AKP’nin kurnazı sen misin?" diye konuştu. Bahçeli, şunları söyledi:

"Başbakan Erdoğan boşuna dolduruşa gelmesin, boşu boşuna heyecanlanmasın, çünkü Cumhurbaşkanı olamayacaktır. Çankaya yolları kendisine tıkalıdır. Türk milleti rüşvet ve yolsuzluktan sabıkalı birisine Cumhurbaşkanı olma ruhsatı vermeyecektir. Ayrıca partimize gönül veren aziz dava arkadaşlarımın iradesine ipotek koymak kimsenin yapacağı bir şey değildir.

Türk’e yabancı, Türk’e hasım olandan ve millete etnik mercekten bakandan siz söyleyiniz,  Cumhurbaşkanı olur mu? Yeni istiklal savaşı diyerek PKK’nın, devlet içinde yuvalanmış yolsuzluk çetelerinin istikbalini düşünenden Cumhurbaşkanı olur mu? Hasılı diyeceğim odur ki sayın Başbakan fazla sulanma, fazla şartlanma, fazla havaya girme, hem vallahi hem billahi senden Cumhurbaşkanı olmaz, bu makam sana uymaz.

Hiç kimse merak etmesin, 10 Ağustos, 29 Ekim’den intikam almak için kuyruğa girenlerin hayal kırıklığı yaşayacağı gündür. 10 Ağustos’ta, değilse bile 24 Ağustos’ta kazanan Türk milleti olacak ve Çankaya’da fitne sofrası kurulamayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi bu süreçte Türkiye’nin yüzünü kara çıkarmamak, milletimizin desteğini heba etmemek amacıyla her mücadeleyi verecek, devletin tepesini ona buna peşkeş çektirmeyecektir."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com