MHP ve BDP arasında 'Kürdistan' kavgası

MHP ve BDP arasında 'Kürdistan' kavgası
Meclis’te 'Kürdistan' kelimesinin bütçe görüşmeleri tutanaklarına girmesi MHP’li ve BDP’li vekillerin kavga etmesine neden oldu.

Bütçe Görüşmesi tutanaklarında Meclis Genel Kurulu'nda ‘Kürdistan’ kelimesi ortalığı gerdi. Kürdistan kelimesinin çıkarılması için yapıla tartışmada MHP ve BDP’li millet vekilleri kavga etti.
 
Tartışmaların büyümesi sonucunda BDP Milletvekili İdris Baluken, MHP'li Özcan Yeniçeri'ye yumruk atmaya çalıştı. Araya giren milletvekilleri kavgayı önlemek için çok büyük çaba sarf etti.
 
BDP'li Hasip Kaplan, Meclis Genel Kurulu'nda konuşurken BDP'li Baluken ile MHP'li Yeniçeri ve BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık konuşuyordu. Bu sırada Baluken ile Yeniçeri arasında sözlü sataşma yaşandı. Ardından ise Sakık ve Baluken tartışmayı sürdürdü. Sinirlenen Baluken, Yeniçeri'ye yumruk atmaya kalkıştı. Birkaç defa yumruk sallayan Baluken'e araya giren diğer milletvekilleri engel olmaya çalıştı. Bu sırada Yeniçeri ise oturduğu masasından hiç kalkmadı. Tartışmalar üzerine birleşime ara verildi. (UGE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com